YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bizi şaşırtmadı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin açılan davada 102 kişinin tutuklanması kararının kendilerini şaşırtmadığını söyledi.
Kılıçdaroğlu: Bizi şaşırtmadı
23 Temmuz 2010 / 21:11 Güncelleme: 23 Temmuz 2010 / 21:16

Kılıçdaroğlu, Malatya'ya yaptığı yurt gezisi kapsamında Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca beldesinde bir kayısı bahçesinde çalışan işçilerle akşam yemeği yedi.

Bulgur pilavı, ayran ve kuru soğandan oluşan yemek sırasında Kılıçdaroğlu, işçilerle sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

İşçilerin yevmiyelerinin düşüklüğünden ve sosyal güvencelerinin olmamasından şikayet etmeleri üzerine Kılıçdaroğlu, daha müreffeh bir Türkiye için yola çıktıklarını, toplumdaki gelecek kaygısını yok etmek istediklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Oy verin, bu ülkede temiz bir siyaset olsun, emeğin, alın terinin değeri olsun'' dedi.

Bu arada bir işçi, 6 çocuğundan birinin sınır bölgesinde asker olduğunu ve oğluyla irtibat kuramadığını anlattı.

Kılıçdaroğlu, burada bir gazetecinin ''Balyoz Planı'' davasında 102 tutuklama kararı çıktığını hatırlatarak, değerlendirmesini sorması üzerine, ''Görülen dava siyasidir. Dolayısıyla alınan karar bizi şaşırtmadı'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Yeşilyurt ilçesinde de bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti. Türkiye'de yeni bir sayfa açıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, CHP'den koparak başka partilere oy verenlere, artık yuvaya dönmeye çağırdı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Malatya'da kaldığı Anemon Otel'de partisinin il örgütüyle bir araya geldi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler