YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Biz çok güçlüyüz
Kılıçdaroğlu: Biz çok güçlüyüz
30 Ağustos 2014 18:16
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz çok güçlüyüz, çünkü biz eşkıyanın dünyaya hükümdar olmayacağını biliyoruz. O nedenle ayrışmayacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız. Gücün yolu birlikten, beraberlikten geçiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi tarafından yenilenen Lozan Parkı'nın açılış törenine katıldı.

Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleriyle parkın açılış kurdelesini kestikten sonra yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu, tören sırasında "Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz" diye güzel bir türkü dinlediklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Biz çok güçlüyüz, çünkü biz haklıyız. Biz çok güçlüyüz, çünkü biz eşkıyanın dünyaya hükümdar olmayacağını biliyoruz. O nedenle ayrışmayacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız. Gücün yolu birlikten, beraberlikten geçiyor. Gücün yolu yerel yönetimlerin halka güzel hizmet vermesinden geçiyor. Belediye Başkanımızı kutluyorum. Çankayalılar'ı kutluyorum. Böyle bir belediye başkanı seçtiğiniz için o size hizmet edecek. Göreceksiniz, Çankaya çok daha güzel bir Çankaya olacak" şeklinde konuştu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de 30 Zafer Bayramı'nı kutlayarak başladığı konuşmasında, "Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal aydınlığı" dedi.

Yerel seçimlerden sonra genç bir kadronun Çankaya'da çalışmaya başladığını belirten Taşdelen, bu genç ekibin, Kılıçdaroğlu'nun güvenini boşa çıkarmamak için "gece gündüz demeden" çalıştığını anlattı.

Seçimlerde Çankaya'yı markalaştıracakları sözünü verdiklerini ifade eden Taşdelen, şunları kaydetti:

"Bu güveni boşa çıkarmayacağız, bu güvenin her zaman sahibi olacağız. İddialı olacağız, atalete teslim olmayacağız. Klasik belediyecilik anlayışını terk edip, yeni bir anlayışla çalışacağız. Biz biliyoruz ki bir belediye başkanının makamı, halkın gönlüdür. Duvarsız bir belediye sözü vermiştik. Bu söz kapsamında herzaman halkla beraber olmak için belediyenin kapılarını ardına kadar açtık. Hangi partiye oy verirse versin bir belediye herkesin belediyesi olmalıdır, Çankaya Belediyesi herkesin belediyesidir."

Çalışmalara önce kendi evlerinden başladıklarına işaret eden Taşdelen, belediye çalışanlarıyla yüzde 15'e varan zammı öngören toplu sözleşme imzaladıklarını bildirdi.

Taşdelen, Çankaya'nın tüm cadde ve sokaklarında öğrencilik yıllarında Newyork'ta gördüğü, özel ve ince asfalttan renkli kaldırım döşemesi çalışması başlattıklarını ve bunu en kısa sürede tamamlacaklarını da sözlerine ekledi.

Törene, Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Tekin Bingöl, Emel Yıldırım, Seyhan Erdoğdu, bazı milletvekilleri ile bazı Parti Meclisi üyeleri katıldı.

 

AA

15:57
 // Ahmet
Evet çok güçlüsünüz sayın kılıçtaroğlu,siz yürüyünce yerler sallanıyor. 13 parti birleştiniz %38 aldınız. Kabahat sende değil,kendini beyaz türk sanan,ekümeniklik özentisi,yabancı hayranı, üç kuruş sahibi olmuş,aç sosyetesi ,anti demokrat,hizipçi,statikocu ve ideoloji kurbanı köle seçmenlerinizde. Ama deniz bitti. Yaşasın ikinci 10 yıl,yaşasın tam bağımsız,müreffeh,demokrat büyük türkiye....
31 Ağustos 2014 15:57
cehapeh
 // M.N.A
Vallahi bu adan sarhoş. ulan halkın seçtiği Cumhurbaşkanı'na saygin yok ne saçmsalıyorsun git ayılda gel...
31 Ağustos 2014 01:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler