YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, bildiklerini anlatmayarak suça ortak oluyor
CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun savcıya ifade vermeye gitmeyerek ve bildiklerini anlatmayarak suça ortak olduğunu ifade etti.
Kılıçdaroğlu, bildiklerini anlatmayarak suça ortak oluyor
11 Mayıs 2016 / 19:50 Güncelleme: 11 Mayıs 2016 / 19:50

CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, Kanal A'da Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'İşte Haber' programına telefonla bağlanarak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun savcıya ifade vermeye gitmemesini ve PKK'nın CHP'ye yaptığı teklifi değerlendirdi.

BU KASETİ BANA İKİ CHP'Lİ VEKİL GETİRDİ

Mengü, savcının Kılıçdaroğlu'nu ifadeye çağırma nedenini değerlendirerek, "Savcının Kılıçdaroğlu'nu benim anladığım kadarıyla, sayın Baykal'ın CNN televizyonunda , 'Bu komplonun arkasındakileri bana değil Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'na sorun' demesi.

Arkasından Habertürk kanalında bir gazeteci arkadaşımız çıktı dedi ki 'ilk defa bu kaset bana yayınlanmak üzere getirildi.

Bana getiren cemaate mensup bir gazeteciydi. O gazeteci ben bunu yayınlamayacağım dediğim zaman, beni ikna etmek için 'ya bu kasetin arkası sağlam bunun arkasında 2 CHP milletvekili var. Bana da bu kaseti iki CHP'li milletvekili getirdi' dedi.

KEMAL BEY'İN KASETİ KİMİN GETİRDİĞİNİ ANLATMASI LAZIM

Kılıçdaroğlu'nun mahkemeye gidip iki şey söylemesi gerektiğini ifade eden Mengü, "Bir: Tayyip Erdoğan'ın, Baykal'ın hukuka ve ahlaka aykırı bir şekilde çekilmiş kasetini seyrederkenki kayıtları var.

Tayyip Erdoğan'ın kaseti izlerken çekilen kaydı da hukuka, ahlaka aykırı bir şekilde kaydedilmiştir. İşte o ahlaka aykırı Tayyip Erdoğan kasetini kimin getirdiğini Kemal Bey'in savcıya anlatması lazım.

Çünkü onu yapanlar büyük bir ihtimalle, ilk kaseti çekenler. O zaman olayın bütün komplosu ortaya çıkacak" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU BİLDİKLERİNİ ANLATMAYARAK SUÇA ORTAK OLUYOR

Bu olayın sorumlularının cemaatin gazetecileri, cemaatçiler veya CHP'li iki vekilin olmadığını dile getiren Mengü, ülkenin o tarihteki Başbakan'ının da bundan sorumlu olduğunu söyledi.

Mengü, "Çünkü o tarihte bu kaset çekilip o Başbakan'a izlettirilmiş. O Başbakan da 'kimdir bu aşağılık adamlar, getirin yargılayın' dememiştir.

Yani kasetin çekiminden Sayın Tayyip Erdoğan bihaber değildi. Tayyip Erdoğan bu işte ne kadar suçluysa, Sayın Kılıçdaroğlu'da o kadar suçludur. 

O tarihte Baykal kaseti çekilirken nasıl cemaat ve AK Parti iktidarı ortaksa, Kılıçdaroğlu'da bildiklerini anlatmayarak onlara ortak olmaktadır.  Kılıçdaroğlu'nun savcıya ifade vermeye gitmemesi bir şeyleri gizlemek istediği anlamına geliyor. Kılıçdaroğlu, o iki CHP'li milletvekilini korumaya çalışıyor" dedi.

PKK'YA BU CESARETİ VERMEK CHP'YE AYIPTIR

CHP Eski Milletvekili Mengü, son günlerde gündemi meşgul eden, "Terör örgütü PKK'nın CHP'ye ittifak yapalım" çağrısı hakkında değerlendirmelerde bulunarak, 2010 yılına kadar PKK'dan böyle bir teklif gelmediğini belirtti.

Mengü, "Bu büyük operasyonla yani kaset operasyonu ile beraber, CHP'den ulusalcıların tasfiyesinden sonra nitekim son yapılan öneride de öyle bir şey var. Zaten kaldı mı kalmadı mı bilmiyorum ama 'Ulusalcıları tasfiye edin  beraber işbirliği yapalım' diyorlar.

Terör örgütünün böyle bir teklif yapmasına cesaret vermek dahi CHP'ye ayıptır. Bunu CHP'lilerin şiddetle reddetmesi gerekiyor. CHP herkesle işbirliği yapar, eli silah tutan terör örgütüyle ne işbirliği yapar, ne masaya oturur, ne onunla görüşmeyi savunur.

CHP'DEKİ DEVŞİRMELER HDP AĞZIYLA KONUŞURSA SONUÇ BU OLUR

Mengü, "CHP'deki devşirmeler HDP ağzıyla konuşursa bu olur tabi sonuç. Ne diyorlar o insanlara gidip bilmiyorum ki... Yani siz terör örgütünün avukatlığını yapmış bir adamı CHP''ye getirirseniz terör örgütü de sizi kendisinden yana zanneder.

Sizin bazı milletvekilleriniz teröristlerle aynı ağzı kullanırsa, sizi onlardan yana zannederler. Ama CHP'nin tabanının terör örgütü PKK ile hiçbir alakası yoktur, bu işe de nefretle bakar" ifadelerini kullandı.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // atak
Adam kedinin de içinde bulunduğu komployu nasıl anlatsin birader,tabi susacak,kolay mi yani,,ne desin aşırı komik kılıç amca, biz yaptık pisman değiliz gene olsa gene yaparızmi desin...
12 Mayıs 2016 07:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler