YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Baykal'a ait olduğu iddia edilen kaseti getireni hatırlayamadı
Deniz Baykal’ı koltuğundan indiren kaset komplosuyla ilgili ifade vermekten kaçan Kılıçdaroğlu, mahkemeye dilekçe gönderdi.
Kılıçdaroğlu Baykal'a ait olduğu iddia edilen kaseti getireni hatırlayamadı
27 Mayıs 2016 / 08:06 Güncelleme: 27 Mayıs 2016 / 08:08

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosuyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, ifade vermekten kaçınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, savcılığa dilekçe gönderdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), Baykal'a yönelik kaset komplosuyla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında önemli bir adım atarak Kılıçdaroğlu'nu tanık sıfatıyla ifadeye çağırdı.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı koltuğundan eden kaset olayıyla ilgili Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında, “Erdoğan'ın kaseti izlediğini gördüm. Kendisine o kaseti izletenler Erdoğan'ı kayıt altına alıyor” ifadelerini kullandı.
                                                                                         
Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını dikkate alan Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Başsavcıvekili, Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü'yü arayarak, Kılıçdaroğlu'nu 'tanık' sıfatıyla ifadeye davet etti. Kaset kumpasıyla ilgili elinde birçok bilgi olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu ise ifade için adliyeye gitmeyeceğini açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun bu tutumu ise “Kaynağını deşifre etmek istemiyor” ve “Kaset kumpasçılarını koruyor” şeklinde yorumlandı.

SORULARDAN KAÇTI

Haklı eleştirilerin hedefi olan Kılıçdaroğlu, bu sefer de ifade için adliyeye gitmek yerine dilekçe göndermeyi tercih etti. İfade vermeye gitseydi “Görüntüleri kim, ne zaman getirdi” şeklindeki soruların yöneltileceği Kılıçdaroğlu'nun, gönderdiği dilekçeyle bu sorulara cevap vererek soruşturmaya katkı sağlamak yerine kaset kumpasçılarını korumaya devam ettiği ortaya çıktı.

KENDİSİ HİÇ İZLEMEMİŞ

Deniz Baykal'ın da konuyla ilgili işaret ettiği Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz hafta avukatı aracılığıyla savcılığa gönderdiği dilekçede, “Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a yönelik kumpas ve sonraki süreçlerde edindiği tüm bilgileri katılmış olduğu Habertürk TV kanalındaki bir programda açıkça ifade etmiştir.

Programda, 'Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen video kaydını hiçbir zaman izlemediğini, hiçbir bilgisinin olmadığını, sadece Baykal ile ilgili görüntü kaydının Erdoğan'a getirilip izlettirildiği ve bu izlettirilme sırasında Erdoğan'ın görüntülerinin alındığına yönelik görüntünün kendisine izlettirildiğini' ifade etmiştir.

Sayın Kılıçdaroğlu ayrıca söz konusu videonun kendisine genel başkan olduktan sonraki süreçte izlettirildiğini ancak bu videonun kim tarafından getirildiği ve ne zaman izlediğini hatırlamadığını bildirmiştir” ifadeleri yer aldı.

 

YENİ ŞAFAK

fırıldak
 // halil ibrahim koçak
Kaseti kimin getirdiğini hatırlamıyorum demiş. Daha neler. Kaseti Leylekler getirdi derse şaşırmayalım....
27 Mayıs 2016 Cuma 20:00
...
 // Yahya RAMİ
Adamın hayatı yalan ve kıvırma üzerine kurulu! Allah bilir belki de adı Kemal değil; Soyadı da Kılıçdaroğlu değildir. CHP başkanlığından bi şekilde ayrıldıktan bir süre sonra sorsalar belki de bir dönem CHP başkanlığıı yaptığını bile inkar edebilir!...
27 Mayıs 2016 Cuma 10:36
 // atak
Bu adam milleti geri zekalı zannediyor herhalde ya,yok böyle birşey, ayak üstü kırk yalan soyleyebiliyor,,daha da bunun gibisi gelmez ne dünyaya ne siyasete,,bu adam değilmiydi genel başkan adayı değilim diyen,ikinci gün çıktı adayım dedi ya,,bu kadar dönek bir insan yoktur olamazda.,paralelciler getirdi bu da herşeyi sonuna kadar izledi kendininde muhtemelen kaseti var,ama topu hâlâ REİS e atıyor,dün boş konuşuyordu yarın da boş konuşacak bu adam belli...
27 Mayıs 2016 10:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler