YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Baykal AKP'ye can simidi oldu
CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP'li Deniz Baykal'ın Suriye politikasına dair yaptığı yoruma tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu: Baykal AKP'ye can simidi oldu
17 Şubat 2016 / 08:30 Güncelleme: 17 Şubat 2016 / 08:32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın AK Parti'ye verdiği dış politika desteğiyle ilgili, "Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti" yorumunda bulundu.

Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'in haberine göre, Kılıçdaroğlu, Baykal'ın önceki gün CNN Türk'te parti yönetimine eleştirileri ve "Azez-Halep hattını açık tutmak için Türkiye'nin bombalama hakkı vardır" sözleriyle ilgili dün Hürriyet'in sorusu üzerine "Kapalı grupta yaptığı konuşmayı biraz genişleterek tekrarlamış. Eleştirilerini elbette dikkate alırız. Gönül isterdi ki partide uzun yıllar yöneticilik yapmış biri olarak bunları gelip bana da anlatsın" dedi. 

Kılıçdaroğlu, basına Baykal'ın açıklamalarıyla ilgili daha fazla konuşmak istemezken, yakın kurmaylarına şu değerlendirmeleri yaptı:

'AKP'NİN CAN SİMİDİ OLMASININ ANLAMI YOKTU'

"Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti. Başbakan Davutoğlu, grup toplantısında büyük ihtimalle Sayın Baykal'a teşekkür edecek. Türkiye'nin iflas eden dış politikasına bundan büyük destek bulabilir miydi? AKP'nin can simidi olmasının anlamı yoktu. Biz göç sorununun çözülmesi için önerilen tampon bölgeye destek veriyoruz zaten. Avrupa'da Türkiye'nin mülteciler konusunda üzerine düşeni yaptığını söyledim. Ancak iflası ortada AKP dış politikasına nasıl 'milli' deyip destek verelim." 

Kılıçdaroğlu'nun, Baykal'ın çıkışına ilişkin, "1.5 yıl önce bana geldi. Parti yönetiminde rol almak istedi. Onursal Genel Başkanlık gibi konular gündeme geldi. ‘Kurultayda önerge verin, delegeye soralım' dedim, ama yolu bizim açmamızı bekledi. Şimdi AKP'ye bu destekle geçmişteki hizipçi gündemini ortaya çıkarma çabasını ciddiye alıp muhatap olmayın. Bu tuzağa düşmeyin" yorumu da yaptığı belirtildi.

en azından senin gibi,terör örgütüne destek vermiyor...!!!
 // Muhafız
Sayın Baykal;en azından senin yaptığın gibi şerefsiz terör örgütlerine maddi manevi destek vermiyor,kafana iyi sok ki sayın Baykal Müslümanlara ve Türk Milletinin temsilcilerine destek veriyor,Ermeni kimliğini aleviyim diye gizlemeyi bırak;bunu sayın Çarkçı Kemal kitabında Süleyman Yeşilyurt söylüyor,artık bu milleti kandırmayı bırak Kasetçi Başkan;sen bu milletin oyuyla gelmedin;unutmaki kaset operasyonu ile genel başkan oldun;yoksa sen o koltuğun yanına bile yaklaşamazsın,anladın mı KasetçiBaş...
17 Şubat 2016 Çarşamba 20:11
kime cansuyu olacaktı
 // Muammer Bekaroğlu
Sayın Baykal AKP ye değil türk vatandaşına ve müslümanlara can suyu verdi,ne sandın senin gibi HDP yemi hainlaremi cansuyu verecekdi,senin bigi siliklerinde oyuncak aoln bu partiye yazık....
17 Şubat 2016 Çarşamba 16:18
Bu adam ne yapmak istiyor
 // mustafa
bölücü bir siyaset çizgisine kayan ve bölücü örgütlerle göbek bağı kuran bir siyaset ve bu gruplara asıl can simidi chp....
17 Şubat 2016 14:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler