YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Başbakan'a 'yalancı' dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yalancılıkla suçladı.
Kılıçdaroğlu Başbakan'a 'yalancı' dedi
23 Şubat 2013 / 20:06 Güncelleme: 23 Şubat 2013 / 21:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın televizyonda, ‘Gazilerimize ayda 6 bin lira veriyoruz’ söylemlerini eleştirerek, “ Çağırdım bir gaziyi, ‘O parayı vermiyorlar’ dedi. Bir Başbakana yalan söylemek yakışır mı? Sen bilmiyorsan Maliye Bakanına sor” dedi.

Antalya’da ilçe ziyaretlerine devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Korkuteli ilçesinde vatandaşlarla bir ara geldi.

‘Kimseye  ödün vermeyeceğiz’ diyerek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, “ Kimse bize bu adamı kullanın deliğe süpürün diyemeyecek.  Çünkü biz CHP’yiz. Bu ülkenin taşında, toprağında hakkı olan partisiyiz. Biz düşmana karşı mücadele edip, özgürce bu ülkenin göklerine bayrağını diken partisiyiz. Ayaklar altına aldığı o milliyetçiliği bu ülkenin vatandaşının milli duygularıdır. Sen kim oluyorsun vatandaşın duyguları ile oynuyorsun. Ayaklar altın alırım diyene  benim dur deme yetkim var.” dedi.

‘Herkes keşke bir parça Korkutelili olsaydı’ diyen Kılıçdaroğlu, “ Mantar üreticisi ürettiğinin hakkını alıyor mu? Kompostta yüzde 18 pırlantada kaç , sıfır. Pırlantada yüzde sıfır, kompostta yüzde 18 vergi var. Bu vergi düzeni nedir? Soygun düzeni denir. Üreten insanı cezalandırıyorsunuz. İlaç, mazotta kompostta, elektrikte alıyorsun. Komposttan da yüzde 18 alıyorsun. Bizim milletvekillerimiz kanun teklifi verdiler. Kompostta vergi  yüzde 8 olsun. AKP’li vekillerin oyları ile ret edildi Size şikayet ediyorum. Ben halka inanıyorum ve güveniyorum” dedi.

Adaleti her yerde savunacaklarını ve  adaletin toplumun vicdanı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu,  adaletin tarihin derinliklerinden süzülüp bütün insanlığın ortak kelimesi olduğunu ifade etti. "Adaletin olamadığı yerde devlet olmaz." diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "  Var ya hakimin arkasında yazan, “ Adalet mülkün temelidir’ ne demektir.  Oradaki mülk Recep Tayyip Erdoğan’ın mülkü değil, oradaki mülk, devlet demektir.  Adalet devletin temelidir. O nedenle adalete ihtiyacımız var. Korku imparatorluğunu yıkacağız. Asla ve asla kimseden korkmayacaksınız. Siz halksınız, siz en büyük güçsünüz. Onlar sizden korkacaklar. ‘Telefonumu dinlemezsen namertsin sen’ diyeceğiz. Sizin telefonlarınızı dinlerlerse vatandaşın derdini öğrenirler. Bu ülkede barış ve huzur içinde hepimizin yaşamaya ihtiyacı var. Bir başkasını ötekileştirmeye ne giyimi, ne kuşamı, ne boyu, ne dini, ne kimliğinden dolayı ötekileştirmeyeceğiz. Bu ülkeyi beraber kurduk, Beraber bağımsızlığı sağladık. Ülkemizin adı Türkiye Cumhuriyeti’dir.  Başkenti Ankara, bayrağı albayraktır”

Gazilerin aldığı maşada değinen Kılıçdaroğlu, “ Televizyonda ‘Gazilerimiz ayda 6 bin lira veriyoruz’ diyor. Çağırdım gaziyi o parayı  vermiyorlar dedi. Bir başbakana yalan söylemek yakışır mı sen bilmiyorsan Maliye Bakanına sor. Türkiye’nin yeni bir iktidara ihtiyacı var. Türkiye’nin üretene destek veren, üreticinin arkasında duran iktidara ihtiyacı var. Türkiye’nin kul hakkı yemeyen iktidara ihtiyacı var. Türkiye’nin başka birisi için diz çökmeyen alnı ak, başı dik verilemeyecek hesabı olmayan Başbakan’a ihtiyacı var. Her yerde onuruyla duran başbakana ihtiyacı var. Türkiye’nin yeni bir  yönetime halkın iktidarına ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın ise her zaman Korkutelilerin yanında olduğunu sözlerine ekledi.

 

İHA

17:46
 // kenan akkuş
iş bankanızın hissesinden siz verin o zaman. Babanızın malı gibi kullanıyorsunuz gazi yadigarını....
24 Şubat 2013 17:46
09:30
 // rıza
gargamel yine boş kefeden konuşmaya başlamıs hadi hayirli tiraşlar....
24 Şubat 2013 09:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler