YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bahçeli'yi ikna edip Hükümeti kurabilirdik
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı görev vermiş olsaydı hükümeti kurabileceklerini savunarak, "Bahçeli'yi ikna edebilirdik" dedi.
Kılıçdaroğlu: Bahçeli'yi ikna edip Hükümeti kurabilirdik
31 Ağustos 2015 / 13:51 Güncelleme: 31 Ağustos 2015 / 14:19

Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınına katıldı. Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kamudaki atamaların durdurulması üzerinden yeni kabineyi değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Başbakan'ın güvenmediği bir kabine. Bütün atamalar durmuş bir vaziyette. Bu bakanlara güvenmiyorum demek bu" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Yasal bir süreçte dahi benden izin alacaksınız diyor. Bu kabineden Türkiye'ye fayda gelmeyeceğini herkes tahmin edebilir. Mevcut bakanlar seçime kadar hangi sorumlulukları üstlenecek. Bir bakan düşünün atama yapamıyor" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu'nun "Hükümette Türkiye'nin renklerini orada görebiliyoruz" sözlerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, "Hangi renk Allah aşkına. Kabine hangi renkten oluşuyor. Bir kere Davutoğlu kendi kabinesine güvenmiyor. Atamalar durduruldu, benden habersiz adım atmayacaksınız diyor. Bizim kabinemiz 4 yıllık bir kabine gibi çalışacak diye başladılar. Daha birinci gününde genelge çıkarttılar. Bürokratlara diyorsunuz ki bakan istese dahi atama yapmayacaksın. Senin garantin benin deniliyor" ifadelerini kullandı.

Görev verilse hükümeti kurardık

Cumhurbaşkanı görev vermiş olsaydı hükümeti kurabileceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bahçeli'yi koalisyona ikna edebilir misiniz?" sorusuna da "Biz daha bir özel görüşme yapmadık. Bahçeli'yi ikna edebilirdik" yanıtını verdi.

Koalisyon kurma şansımız daha yüksekti

Kılıçdaroğlu, "Kendisini ikna etmeye çalışırdık. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu şartlar belli. 17-25 Aralık'ı mutlaka çözelim deseydi onu da yapabilirdik. Bahçeli'nin itirazı olsa dinlerdik ama bizim koalisyon ya da azınlık hükümeti kurma şansımız daha yüksekti. O şans bilerek verilmedi."

Vekil çıkmayan illerde değişiklik

Erken seçimlerde aday listelerinde "büyük ölçüde değişiklik olmayacağını" söyleyen Kılıçdaroğlu, "Zaten adaylar ön seçimle geldiler. Yemin ettiler. Bu arkadaşlarımız olağanüstü bir durum olmazsa milletvekili listesinde yer alacaklar" dedi. CHP lideri milletvekili çıkartamadıkları yerlerde ise değişiklik olabileceğinin işaretini verdi.

Koalisyon
 // uykucu
icin cehape, hadepe ve kemal'in tasnak partisi kafi geliyor. mehape'ye luzum yok ki......
31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:13
 // mustafa
sayın kılıçdaroğlu, bu zamana kadar ki hayırli işleriniz için memleket size müteşekkir kaldı. bahçeli bey ise o kadar uyumlu insan ki kendisine hakaret eden zıt görüşten insanlarla bile koalisyon kurabilir. ve memleketi aydınlık yarınlar bekler....
31 Ağustos 2015 14:44
 // Rasim DUMAN
Levent KİRCA'nin neden kanser oldugunu merak edenlere, bu sirri ifsa ediyorum : Canli Hayvan Pazari umum muduru Avarel, adamin ekmegini elinden aldi. Boynuz kulagi gecti. Avarel'in varisi ise, Kucuk Jo. Nam-i diger : Mr. No... Anlayanlar anlamayanlara anlatsin bir zahmet....
31 Ağustos 2015 14:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler