YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bahçeli'ye Başbakanlık çağrısı yaptım
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye Başbakanlık çağrısına ilişkin, "Öncelik Türkiye'dir. Türkiye'nin çıkarlarını düşünerek bu çağrıyı yaptım" dedi
Kılıçdaroğlu: Bahçeli'ye Başbakanlık çağrısı yaptım
19 Haziran 2015 / 14:57 Güncelleme: 19 Haziran 2015 / 15:40

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'teki makamından 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Kocatepe Camisi'ndeki cenaze namazına katılmak üzere ayrılışı sırasında gazetecilerin,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye başbakanlık konusunda çağrı yaptığına ilişkin haberlerle ilgili sorularını yanıtladı.

"Çağrı yaptık. Dolayısıyla söylenecek fazla bir şey yok" diyen Kılıçdaroğlu, "Öncelik Türkiye'dir. Türkiye'nin çıkarlarını düşünerek bu çağrıyı yaptım" ifadelerini kullandı.

Bahçeli yanıt verdi mi?

Kılıçdaroğlu, "Sayın Bahçeli'den bir yanıt geldi mi?" sorusuna ise "Hayır henüz daha bir şey gelmedi" karşılığını verdi.

Meclis Başkanlığı seçim sürecisinin başlayacağı hatırlatılarak, CHP'nin adayının belli olup olmadığının sorulması üzerine de Kılıçdaroğlu, "Hayır" dedi.

l1.jpg

"Azınlık hükümetinin son seçenek olması gerekir"

Öte yandan, Kılıçdaroğlu, Demirel için Meclis'te düzenlenen devlet töreninin ardından makamına gidişinde de gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Bir soru üzerine siyasetin eski alışkanlıklarından kurtulması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "önemli olanın hangi partinin, hangi parti ile koalisyon yapacağı değil, hangi ilkeler etrafında koalisyon yapılacağı olduğunu" belirtti. 

Kılıçdaroğlu, CHP'nin ilkelerini 14 madde halinde açıkladığını hatırlatarak, "Diğer siyasal partiler de ilkelerini açıklarlar, sonra bakarız hangi partilerin ilkeleri birbiriyle benzeşiyor veya yakın, oturur onlar kendi aralarında konuşurlar ve hükümet kurarlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, azınlık hükümetine ilişkin soru üzerine de "Azınlık hükümetinin son seçenek olması gerekir" değerlendirmesinde bulundu.

 // Yılmaz
Bahçesinin sülalesi CHP li zaten bunu bilmeyenler bilsin bahçeli MHP yı bitirmek için MHP bin başında bunlarla işbirliğine dünden hazır fakat seçmenine birşeyler diyecek yüzü yok....
19 Haziran 2015 15:31
Yakinin
 // uykucu
Serkisyan'a da davette bulunacan mi? Ikinizin sandalye sayisi kafi degil o yuzden sordum? ...
19 Haziran 2015 Cuma 15:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler