YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Atatürk'ü sevmeyenlerde Allah korkusu yoktur"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Atatürk sevgisini anlatırken ilginç sözler sarfetti.
Kılıçdaroğlu: "Atatürk'ü sevmeyenlerde Allah korkusu yoktur"
11 Kasım 2014 / 14:39 Güncelleme: 11 Kasım 2014 / 14:43

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyete sahip çıkmanın Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkmakla olduğunu vurgulayarak, "Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmeyenlerde Allah korkusu yoktur" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Bütün dünya Atatürk'e saygı duyuyor

Kimsenin kulu değiliz, Cumhuriyet'in özgür yurttaşlarıyız demek için Anıtkabir'e gittik. Mustafa Kemal Atatürk, hayattayken biz uçak ihraç eden bir ülkeydik. Devrim yapan pek çok lider tarihin çöp kutusuna gitti. Ayakta kalan Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimleridir.

Bütün dünya Mustafa Kemal Atatürk denince düğmelerini ilikliyorlar, saygı duyuyorlar. Mustafa Kemal'in Türkiyesi bugünkü Türkiye'den daha görkemli olmalı.

Devlet madenciye güven vermeli

Sadece biz de bu kadar maden faciası oluyor çünkü devlet akılla yönetilmiyor. Devlet madenciye güvence vermeli. Daha önce Şili'de böyle bir maden faciası oldu. Onlar 69 gün yerin altındaydılar ve sağ çıkarıldılar. O zaman bizim yapmamız gereken şey ne?

Taşeron sistemi kaldırılmalı

Madencilikte taşeron sistemi olmamalı. İşyerinde sendilaşmanın önü açılmalı. Maden işletmelerinde denetim bağımsız organlar tarafından yapılmalı. Yer altı eğitim mutlaka olmalı.Yer altında mutlaka yaşam odaları bulunmalı. Parlemento görevini yapsın madenci ölümlerine son verelim.

Yırca Köyü topraklarını korudu

Yırca Köylüleri kendi topraklarını korumak istedi. Bakanlar Kurulu Yırca sakinlerinin topraklarını kamulaştırma kararı aldı. Zeytin için 1939 yılında özel bir kanun çıkarıldığını hatırlatarak, "Bu ülkenin namuslu savcılarını göreve davet ediyorum; bu yasa yürürlükteyken, 6 bin zeytin ağacını yok eden yetkililer hakkında soruşturma açılmasını istiyoruz" Köylünün hakkına sahip çıkacak bir savcı çıkmasını istiyoruz. Köylünü günahı ne?

- Mescid-i Aksa'ya çirkin bir saldırı düzenlendi.Hangi dinden olursak olalım inanç merkezlerine saygı duymamız gerekiyor. 

- Hiçbir kutsal mekanda asker postalı istemiyoruz. Ülkemizde yabancı postal istemiyoruz.

17:45
 // anti laik
ben atatürkü SEVMIYORUM. asıl onu sevenlerin Allah korkusu yoktur ters söyledi galiba....
11 Kasım 2014 17:45
İmanı kıt olunca
 // A.SAĞ
Bu sözleri söyleyen adamın imanı kıttır. Alakaya maydanoz gibi olmuş. ...
11 Kasım 2014 Salı 16:39
kultuğu kaybatmemek uğruna.
 // atiker
parti içerisindeki ulusalcılara yağ çekiyor nafile erezyon başladı seçimlerde bile olmayabilirsin atatürkle ilgili bu kanaatin eski tek adam siyasetinin dışa yansımasıdır sana sormak lazım sen hangi dinden ve messeptensin alevi diyorlar ama aleviliğe en aykırı adam sensin yakında seni düşkün ilan ederler çünkü alevilikte ayrım yapmadan elemi ve yaratılanı sevmek en öncelikli düsturdur....
11 Kasım 2014 Salı 15:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler