YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Antalya'ya da sıra gelecek
Kılıçdaroğlu: Antalya'ya da sıra gelecek
Kılıçdaroğlu: Antalya'ya da sıra gelecek
30 Ekim 2008 / 22:16 Güncelleme: 30 Ekim 2008 / 00:00

Pratisyen hekimlerle ilgili bir toplantıya katılmak üzere Antalya'ya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlığını ziyaretinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yerel seçim sürecine girdiğini ve bu sürecin çok önemli olduğunu söyledi.


Bu sürecin AK Parti açısından ciddi kırılma noktası olduğunu düşündüğünü belirten Kılıçdaroğlu, ''Çünkü yerel yönetimler AK Parti açısından yolsuzlukların özellikle odaklandığı alanlar olarak ortaya çıkıyor'' dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a yönelik kimi iddialarda bulunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:


''Kadir Topbaş, 48 saat içinde gözü doymaz bir işadamına 11 trilyon liralık rant sağlıyor. Sayın başkan diyor ki (Herşey hukukidir, herşey yasaldır). Dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir yasa, 48 saat içinde 48 trilyon liralık rant sağlamaya yönelik bir düzenleme yapmaz. Hiçbir parlamento böyle bir düzenlemeyi öngörmez. Bu rantı sağlayan kişi İstanbul'un değil, belli çevrelerin belediye başkanıdır. İstanbul halkının başkanı değildir.''


Elinde buna benzer birçok olay ve pek çok dosya bulunduğunu savunan Kılıçdarolu, ''AK Parti'nin gerçek yüzünü gösterip, yüzüne taktığı Müslümanlık maskesi dahil indireceğiz'' dedi.


Yoksulluğu sömüren bir siyasal partinin, 21. yüzyılın Türkiye partisi olamayacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:


''İnsanların yoksulluğunu acımasızca sömürüp, onları oy deposu olarak görenleri de kamuoyuna teşhir edeceğiz. Pazartesi günü Ankara'da basın toplantısı yapacağım. Orada yeni belgeler açıklayacağız. Önümüzdeki günlerde AK Parti'nin gerçek yüzünü ve maskesini göstereceğiz. Halka, yoksula gidince, din iman söyleminde bulunan AK Parti'nin, kendilerine gelince nasıl han hamam olduğunu, nasıl lüks araba olduğunu, nasıl gemiler olduğunu göreceğiz.''


''ANTALYA'YA DA SIRA GELECEK''


Kılıçdaroğlu, Antalya'da da yolsuzluk dosyaları olduğunu ileri sürdü. Antalya'da Ankart ile ilgili dosyu bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Antalya'ya da sıra gelecek. Antalya'da Antkart olayını biliyoruz. Onunla ilgili elimizde bilgiler var. Dosyanın olgunlaşmasını bekliyoruz. Olgunlaştığında Antalyalılar'a göstereceğiz. Antalya ile ilgili birden fazla dosya var. Konuların olgunlaşmasını bekliyoruz'' diye konuştu.


''KENDİ ZENGİNLERİNİ YARATAN PARTİ''


AK Parti'nin, kendi yandaşlarını, kendi işadamlarını ve zenginlerini yaratan bir parti konumuna geldini savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:


''Bu, Türkiye'de çok ciddi bir ayrışma sürecini de başlattı. AK Parti'li olmak ve AK Parti'li olmamak gibi. İşadamları, medya, okullar ve devlet daireleri aşağı yukarı böyle bir ayrışmanın içine süratle giriyorlar. AK Parti, toplumu bütünleştirmek bir tarafa ayrıştırmak konusunda çaba harcayan bir parti haline geldi. Bu da son derece tehlikeli bir gelişme. Bu gelişmeye dikkati çekmek isterim.''


DTP'NİN TBMM'DE FEDERASYON BROŞÜRÜ DAĞITMASI


DTP'nin TBMM'de federasyon isteğiyle ilgili broşür dağıtmasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, her siyasal partinin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü biçimde politika yapması gerektiğini söyledi.


Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:


''Türkiye Cumhuriyeti Anayasası bellidir. Her siyasi parti, anayasanın öngördüğü şekilde politika yapmak zorundadır. Biz, toplumu birleştirme, kardeşlik duygusunu pekiştirme ve insanları biraraya getirme yönünde çaba harcamak ve politika yapmak zorundayız. Eğer ayrışmaya giderseniz bu, toplumda kopmalara yol açar, iç kavgalara ve huzursuzluğa neden olur. Hangi siyasi parti yaparsa yapsın ister DTP, ister bir başka parti. Ayrışma yönünde politika oluşturan tüm partilere karşıyız.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler