YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Almanya'ya gidiyor
Kılıçdaroğlu, Almanya'ya gidiyor
10 Mayıs 2016 13:46
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Almanya'nın başkenti Berlin'e ziyarette bulunacak.

Kılıçdaroğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ve Fransa Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault'la bir araya gelecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 2 gün süreceği belirtilen ziyaretine Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke, Çetin Osman Budak ve Öztürk Yılmaz da eşlik edecek.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI STEİNMEİER VE FRANSA DIŞİŞLERİ BAKANI AYRAULT'LA GÖRÜŞECEK

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ziyaret kapsamında yarın ilk olarak Alman Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Meclis Grubu Başkanı Thomas Oppermann'la görüşecek. CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'le de bir araya gelmesinin ardından Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ve Fransa Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault'la buluşacak. 

Kılıçdaroğlu, gezisinin ikinci gününde Şansölye Yardımcısı, Ekonomi Bakanı ve SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel'le çalışma kahvaltısında bir araya gelerek, CHP-SDP'nin işbirliğinin geliştirilmesine dönük çalışmalarla Türkiye-AB ve Almanya ilişkilerini değerlendirilecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gabriel'le görüşmesinin ardından sırasıyla Göç ve Mültecilerden sorumlu Şansölye nezdinde görevli Devlet Bakanı ve Parlamenter Müsteşar Aydan Özoğuz ile bir buluşma gerçekleştirecek. Dışişleri Bakanlığı nezdinde Devlet Bakanı Prof. Dr. Maria Böhmer'le (CDU) öğle yemeği yiyecek olan Kılıçdaroğlu, SPD Türkiye Koordinasyon Grubu'nun "AB-Türkiye ilişkileri ve son gelişmeler" başlıklı toplantısına katılacak. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Berlin ziyareti, Berlin'de yaşayan vatandaşlarla gerçekleşecek toplantıyla sona erecek. Kılıçdaroğlu'nun 12 Mayıs Perşembe günü geç saatlerde Ankara'ya döneceği öğrenildi.

yandık
 // muammer bekaroğlu
Benim anlamadığım şey,selo abd,ye gidiyor,buda almanyaya akıl danışma vede pkk,pyd nin bürosuna hayırlıolsuna gidiyor,bunlar galiba türkiyede gidecek yer bulamıyorlarda ondanmı acaba,yoksa yine türkiyeyimi kötüleyecekler.zaten birtek başarıları türkiyiyi dünyada kötü göstermek,ama artık avrupada biliyor ama kullanabildiği kadar kullanmaya çalışıyor,ilk sözü vize serbestisini vermeyin diyecek istediğiniz iddiaya varım....
10 Mayıs 2016 Salı 16:04
 // bulut
Yatacak yerin yok senin benim gözümde...
10 Mayıs 2016 15:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler