YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu,  Ak Parti'nin kongre kararını ağır şekilde eleştirdi
Kılıçdaroğlu, Ak Parti'nin kongre kararını ağır şekilde eleştirdi
05 Mayıs 2016 17:53
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun istifasını ve AK Partide olağanüstü kongre kararını sert dille eleştirdi. Kılıçdaroğlu; Sık sık, ''saray darbesi'' kelimesini kullandı ve Davutoğlu'nu kendini savunmadığı için eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'nun veda konuşmasını değerlendirdi. Sık sık, ''saray darbesi'' diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'nun seçimle geldiğini dile getirdi, ''23 milyonun kendisine verdiği görevi savunmalıydı'' dedi.

Konuşmasından satır başları:

Ahmet Davutoğlu konuşmasında tüm vatandaşlardan helallik istedi. Elbette helallik boynumuzun borcudur, Davutoğlu'na bütün haklarımızı helal ediyoruz. Bu konuda endişesi olmasın. 

4 Mayıs saray darbesiyle Davutoğlu görevinden uzaklaştırılmıştır. Bunun 28 Şubat'tan farkı, yol arkadaşım dediği, dava arkadaşım dediği bir kişi tarafından bunun gerçekleştirilmiş olmasıdır. Sayın Davutoğlu, başbakan olarak iki kez seçimlere girmiştir. 7 Haziran'da yüzde 40.87, 1 Kasım'da da yüzde 49,5 oranında oy almıştır. Başarılı bir sonuçtur. Davutoğlu'nu o koltuğa milli irade getirmiştir. Ama Davutoğlu kendisini o koltuğa getiren, kendisine ve partisine oy veren 23 milyon 531 bin kişinin iradesiyle değil, bir kişinin iradesiyle koltuğundan ayrılmak zorunda kalmıştır. 

O bir kişi, 4 Mayıs'ta saray darbesini gerçekleştiren kişidir. O bir kişi ülkesinin demokrasisini değil, kendi dikta yönetimini planlayan kişidir. Sayın Davutoğlu üzülerek ifade edeyim ki, 4 Mayıs saray darbesine boyun eğerek dikta yönetimine zemin hazırlamıştır. Oysa demokrasi adına doğru olan, 23 milyon kişinin kendisine verdiği görevi savunmasıydı. Beni bu koltuğa halk getirdi, halk götürür demeseydi.

Şu kadere bakın ki, demokrasi adına sayın Davutoğlu'nu savunmak da bize düştü. Türk siyasal tarihinde önemli bir yeri olan AK Parti'sinin neredeyse tüm kadrolarının 4 Mayıs saray darbesini kabullenmeleri de demokrasimiz adına başka bir acı tablodur. Bu darbe 64. hükümete yapılmış bir darbedir. 

sen neyle geldin???!!!
 // Muhafız
Neden kendine sormuyorsun?,ben neyle geldim diye?! Herkes çok iyi biliyorki senin sayın Deniz Baykal'a pis bir komplo sonucu geldiğini...!!!hemde pis bir KASET KOMPLOSUYLA,hadi bakalım bir Allah'ın kulu çıksında yalan desin?senin gibiler seçimle değil,pis komplolarla gelir,onun içn önce bir aynaya bakda,ben neyle geldim acaba bu CHP'nin başına diye kendi kendine önce bir sor,ondan sonra başkalarını eleştirmeye bak?senin gibi komploculardan bu ülkeye fayda gelmeyeceğini cümle alem çok iyi fark...
06 Mayıs 2016 Cuma 03:17
 // Boğaçhan
Solcuların tipik özelliklerindendir:içi boş sloganlar atarlar ve olayları çarpıtıp başka tarafa çekmeye çalışırlar. Şu saray zırvaları da baydı artık....
05 Mayıs 2016 20:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler