YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: AK Parti'den nasıl oy alabiliriz?
Akademisyenlerle 5 saatlik beyin fırtınası yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu gözünü AK Parti'nin oylarına dikti. Akademisyenler Kılıçdaroğlu'na parlamenter sistemi savunmak için akıl verdi.
Kılıçdaroğlu: AK Parti'den nasıl oy alabiliriz?
03 Şubat 2015 / 07:40 Güncelleme: 03 Şubat 2015 / 07:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla hafta sonu Kuşadası’nda akademisyenlerle seçim ve seçmen davranışı konusunda 5 saat süren bir beyin fırtınası yaptı.

CHP Lideri, seçimler öncesinde Türkiye’deki kutuplaşmaya dikkat çekerek akademisyenlere, “Türkiye’de hızlı bir gettolaşma var. Bu çok tehlikeli. Öyle ki medya bile gettolaştı. AK Parti seçmeni kendi kanalları dışında başka kanalı izlemiyor. Kendi gazeteleri dışındaki gazeteleri okumuyor. AK Parti, tabanı parti yetkililerinin her söylediğini doğru kabul ediyor. Bu çemberi kırmamız gerekiyor. AK Parti gettosundan, yani seçmeninden nasıl oy alabiliriz?” diye sordu.

Cephe savunması

Toplantıda ‘başkanlık sistemi’ de tartışıldı. CHP kurmayları, “Seçim sürecinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti için oy isterse, yanıt vermek mi doğru olur, vermemek mi?” sorusunu yöneltince, akademisyenler, “Millet sizden cevap vermenizi bekler. Hiç yanıt vermemek olmaz” dedi. Bazı akademisyenler ise başkanlık sisteminin sakıncaları konusunda parlamenter sistemi savunan bütün partilerin içinde yer alacağı bir cephe oluşturulmasına CHP’nin öncülük etmesi önerisini dile getirdi.

 

HABERTÜRK

yeni türkiye
 // Hasan yalsızuçanlar
kılıctaroğlu sen önce kendi oylarına sahip çıkta sonra AKP nin oylarına gözünü dik çok hayel görüyosun bence şu bilinç altı tedavisinde kullanılan Cd ler var ondan tedaviye başla %11 lerde kalın sakın barajın altına düşmeyin lazımsınız.......
03 Şubat 2015 Salı 13:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler