YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Ak Parti seçmenine seslendi
Kılıçdaroğlu Ak Parti seçmenine seslendi
22 Şubat 2014 17:32
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Geçmişte AK Parti’ye oy veren değerli yurttaşlara bir kez daha sesleniyorum; gelin Ankara’yı değiştirelim. Oylarınızı Mansur Yavaş’ta birleştirin“ dedi.

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısında, gündemi değerlendirdi. Anatolium Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Kılıçdaroğlu, konuşmasında Mansur Yavaş’ın her sorunu çözmekte kararlı olduğunu belirterek, “Ayrışmanın zamanı değil, barışmanın birlik olmanın zamanı.

Özellikle bütün Ankaralı yurttaşlarıma sesleniyorum. Bıkmadınız mı artık. Halka hesap veren bir siyaset anlayışına ihtiyacımız var. 500 dolara doğalgaz satıldı Ankaralıya. En pahalısını satıyorlar. Yerel yönetimler bizim işimiz.

İlk metroya kazmayı vuran biz CHP’yiz. İlk Halk Ekmek Fabrikalarını kuran yine CHP. Mansur Başkan yeni ilklere imza atacak. Su fiyatlarını düşürecek, otobüs fiyatlarını düşürecek. Onun bir özlediği var. Bütün Ankaralıların belediye başkanı olacak” diye konuştu.

Yavaş’ın bütün Ankaralıyı kucaklayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Mansur Başkan hiçbir borçtan korkmuyor. O Ankaralıya hesap verecek. O Ankara için mücadele edecek. Ankara neden Paris ile yarışmasın, neden Londra ile yarışmasın? Ankara’nın ne eksiği var. her şeyi var Ankara’nın ama yürekli, temiz ve dürüst bir Büyükşehir Belediye Başkanı olmadığı için Ankara böyle” ifadelerini kullandı.

İlk metroyu CHP’lilerin yaptığını söyleyen Kılıçdaroğlu, yapılan metroların fiyatlarını açıkladı. Çankaya Belediye Başkan Adayı Alper Taşdelen’e de değinen Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’a teşekkür ederek, Taşdelen’in Tanık’tan destek alarak hareket edeceğini ifade etti.

CHP olarak yeni projelerle geldiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Ankara’yı Türkiye’nin incisi haline getireceğiz. Bıktığımız bir düzenden sevineceğimiz bir düzene geçeceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi.

Haramilerin çalarak kimseye haber vermediklerini ve yalan söylediklerini belirten Kılıçdaroğlu,”Biz yalan söylediğimiz zaman sokağa çıkamayız” dedi. Ankara’nın sosyal çağdaş bir kent haline getirileceğine anlatan Kılıçdaroğlu, geçmişte AK Parti’ye oy veren değerli yurttaşlara seslenerek, “Gelin Ankara’yı değiştirelim. Yeni bir Ankara’ya, umutlu bir Ankara’ya, huzurlu bir Ankara’ya ulaşma için beraber çabalamamız gerekiyor. Oylarınızı Mansur Yavaş’ta birleştirin” şeklinde konuştu.

"En az yüzde 50 ile Ankara'yı alacağız"

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “En az yüzde 50 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacağız. Hiç kimseyi ötelemeyeceğiz. Özellikle Çankaya’ya ve bu dönemde Yenimahalle’ye bir fazla hizmet yapıp borcumuzu ödeyeceğiz” diye konuştu.

Ankara’daki hizmetlerin pahalı olduğuna değinen Yavaş, “Ankara’da toplu taşımayı ucuzlatacağız. Yardım alanların çocukları ücretsiz servisle okula gidecek. Dershaneler kapatıldığında etüt merkezleri bulmak suretiyle oradaki gençlerimizi iyi eğitim alıp hayata hazırlayacağız. Onların iyi eğitimle hayata katılmalarını sağlayacağız” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in projelerini eleştiren Yavaş, Ankara’ya kapı yapmanın öncelik olmadığını bunun yerine hastaneler ya da ihtiyaç olan başka projeler yapılabileceğini anlattı.

“928 bin projemiz var dedik”

Çankaya Belediye Başkan Adayı Alper Taşdelen ise kindar değil, insan seven nesil olduklarını kaydederek, “Çankaya eşit yurttaşlığın adadır. Çankaya hiçbir zaman teslim olmadı, yine teslim olmayacak. Aynı Genel Başkanımız gibi şeffaf, saydam içi dışı bir olacağız. Hesap verir olacağız. 928 bin projemiz var dedik. Bana sordular “928 bin proje olur mu?” diye. Biz projelerimizle 928 bin Çankayalının her birine ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

Taşdelen, kar amacı gütmeden çalışacaklarını anlatarak, “Biz tüm canlıların sağlıklı yaşamasını savunuyoruz. Kent yaşayan bir canlı gibidir. Gün gelir ağaç direnir, çiçek direnir. Gün gelir bir Başbakanın gücü tek bir ağacı kesmeye yetmez. Gün gelir şafak söker, halk gelir, halkın iktidarı gelir” diye konuştu. Belediye başkanlığının siyasi bir makam olmadığın kaydeden Taşdelen, hizmete talip olduğunu ifade etti. Taşdelen, Tanık’ın başlattığı bütün projeleri tamamlayacağını söyledi. 30 Mart gecesi Kızılay’da özgürlük halaylarının çekileceğini bildiren Taşdelen, son olarak Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapacaklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından bütün CHP Ankara ilçe belediye başkan adayları ve Çankaya Belediye Meclis üyeleri sahneden karanfiller attı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler