YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu AK Parti iktidarı için Avrupa'yı suçladı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği’ni Türkiye’ye yönelik politikası nedeniyle eleştirerek, ‘iki yüzlü’ davranmakla suçladı.
Kılıçdaroğlu AK Parti iktidarı için Avrupa'yı suçladı
06 Kasım 2015 / 08:04 Güncelleme: 06 Kasım 2015 / 11:43

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AB yetkililerinin hükümet hakkında kapalı kapılar ardında ve kapının önünde farklı şeyler söylediklerini belirterek, bu tutumun Avrupa’nın etik değerleriyle bağdaşmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, AB’ye bu eleştirilerini dün İstanbul’da bir grup gazeteciyle yaptığı sohbet sırasında yöneltti.

“İlerleme raporunun seçim sonrasına ertelenmesi yanlış oldu” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

AKP KONUSUNDA İKİ YÜZLÜ DAVRANDILAR

“Avrupa Birliği Komisyonu’nun Türkiye ile ilgili ilerleme raporunu seçim sonrasına ertelemiş olması yanlış olmuştur. Avrupa Birliği, Türkiye karşısında iki yüzlü bir siyaset izliyor. Kapalı kapıların ardında hükümetle ilgili eleştirel bir dille konuşuyorlar, kapının önüne çıktıklarında farklı şeyler söylüyorlar. Bu tutum Avrupa’nın etik değerleriyle de bağdaşmıyor.

AKP, uygar dünya karşısında meşruiyet arayışı içinde. Bu meşruiyeti kazanabilmek için Avrupa’ya her tavizi verebilecek durumda. Avrupa da bunu biliyor ve istifade etmek istiyor.

AB SAYESİNDE TEK ADAM YÖNETİMİ KURULDU

2010’daki anayasa değişikliklerinin Türkiye’yi baskıcı bir rejime götüreceğini o zaman Avrupa Birliği’ne söyledim. Ama onlar demokrasi ileri gidecek diye desteklediler. Ama bunun sonucu Türkiye’de tek adam yönetimi kurulmuştur.

Dolayısıyla bu baskıcı rejimin kurulmasında Avrupa Birliği’nin 2010 yılında hükümete verdiği desteğin de rolü var. Bunu şimdi fark ettiler ama atı alan Üsküdar’ı geçti.

Siz adam olmazsınız
 // Boğaçhan
Kemal Batılıların ikiyüzlü ve çıkarcı olduğunu daha yeni anlamış galiba. CHP liler önce Allah'a sonra millete güvenileceğini bir türlü anlayamayacaklar. Traş yapmayı bırakın artık, millet yine yönetime el koydu, o kadar!...
06 Kasım 2015 Cuma 15:11
halk iktidarı
 // makcay3
adamların türk halkı ile sorunları var, halkı adam yerine bir türlü koymadılarki, dışarıdan ve darbelerden medet ummaya devam ediyorlar....
06 Kasım 2015 Cuma 14:14
YAZIKLAR OLSUN SANA...
 // Adem
SEN AKILLANMAZSIN,
"AKP, uygar dünya karşısında meşruiyet arayışı içinde. Bu meşruiyeti kazanabilmek için Avrupa’ya her tavizi verebilecek durumda.
ANLAMAMIŞSIN, AK PARTİ HİÇBİRŞEYDEN TAVİZ VERMEZ, ELİN GAVURUNA MI TAVİZ VERECEK, KENDİN İLE KARIŞTIRDIN YAZIKLAR OLSUN SANA......
06 Kasım 2015 Cuma 14:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler