YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Afrin operasyonuna karşı çıktı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Afrin operasyonunu değerlendirdi.
Kılıçdaroğlu Afrin operasyonuna karşı çıktı
19 Ocak 2018 / 16:21 Güncelleme: 19 Ocak 2018 / 16:23

Türkiye uzun süredir Terör örgütü PKK/PYD konusunda ABD'yi uyarıyor. ABD'nin bu konuda verdiği sözleri tutmayarak PYD'ye desteğini sürdürmesi ve son olarak terör örgütünü düzenli orduya çevirme planı bardağı taşılan son damla oldu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin ulusal güvenliğine karşı bu kadar büyük tehlike karşısında bile halen terör örgütü PYD'ye operasyon düzenlemeyin diplomasi ile çözün diyebildi.

Kılıçdaroğlu, "Oraya asker sokacaksanız, seni kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder önce. Bu milletin fakir fukara çocuğunu oraya gönderme." açıklamasında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"HAVA DESTEĞİ ALMADAN GİRME"

"Türkiye'nin başına bütün bu olayları açan da bu hükümettir. Afrin'le ilgili konuşuyorlar. Afrin El Bab gibi değildir. El Bab'da uluslararası uzlaşma vardı. Amerika'nın da Rusya'nın da Suriye'nin de kabulü vardı. 72 şehidiğimiz vardı. Önce siz diplomasiyi sonuna kadar zorlayacaksınız. Gerek Hulusi Akar'ın gerek Hakan Fidan'ın çabaları kaydadeğerdir. Diplomasi sonuna kadar zorlanmalı.

TÜRKİYE'NİN B PLANI HAZIR

Türkiye, Rusya ile hava sahası için diplomasi trafiğini sürdürüyor. Ancak Afrin operasyonunda Rusya'nın hava sahası kullanımına izin vermemesi durumunda yerli üretim HGK ve LGK devreye girecek ve F-16'lar sınırı geçmeden bombardıman yapacak.

 // Uykucu
Afrin’dekiler akrabalari....
20 Ocak 2018 16:42
Lozan
 // temel
Sn CB Lozan için Yeni Türkiye'nin tapusudur dedi Lozan yıdönümünde...
20 Ocak 2018 16:32
talat asalın konuşmasını bulun da CHPyi anlayın.
 // hursit dilaver
ne yani AB ülkelerinin sefirleri karşı çıkar da lozandan beri batı sistemin uygulayan CHP mi karşı çıkacak.batı ne isterse CHP yapacaktır.şimdi söyletmen beni..bak batı FETÖ diyor,GEZİ diyor,17/25 diyor.15 temmuz diyor.CHP ne diyor. aynısı..yani CHP klasik bir batı partisi.Lozan olmasaydı CHP olur muydu.olmazdı di mi.olmazdı tabi..onun için kuruluşundan beri var olan bu parti ebediyete kadar gidecektir.ne onların ülkeye bakışı değişecek ne de bizim onlara bakışımız.iktidarı devrettiği gün.NE YAPARSANIZ HEPSiNE KARŞI ÇIKACAĞIZ DİYEN İSMET PAŞANIN PARTİSİ BU.siz bunları anlamak için talat asal merhumun radyo/tv konuşmasını TRTden arayın bulun..bilirim hep CHP derler de bu umurlarında olmaz...
20 Ocak 2018 Cumartesi 15:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler