YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Adaylara tepki göstermeyin
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kendisine rakip olan isimlerle ilgili ilk değerlendirme geldi
Kılıçdaroğlu: Adaylara tepki göstermeyin
05 Kasım 2015 / 08:25 Güncelleme: 05 Kasım 2015 / 08:57

1 Kasım seçimlerinin 7 Haziran seçimlerine göre tek değişmeyeni CHP’ydi. CHP, 5 ay öncesine göre oy oranını 0.36 puan, milletvekili sayısını da 2 artırabildi. Ancak CHP’nin 1 Kasım’da partiler arasında kitlesel oy kaymaları yaşanırken sadece 600 bin oy ‘kapabilmesi’, başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’lileri memnun etmedi. Seçimin hemen ardından ‘olağanüstü kurultay’ seslerinin yükseldiği CHP’de, parti yönetimi, bu talebe ‘olağan’ kurultay takvimini ilan ederek yanıt verdi.

CHP Lideri’nin dünkü MYK’da, kurultayda genel başkanlığa aday olmayı düşünen isimlerle ilgili de ilk kez konuştuğu öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun, “CHP’de politika yapan bütün arkadaşlarımızın aday olmaya hakkı vardır. Partimizde birçok adayın çıkması, diğer partilerle olan farkımızı ortaya koyuyor. Kendi evinde demokrasi olmayan, Türkiye’ye demokrasi getiremez. İsteyen herkes bu yarışa katılabilir. Aday olan arkadaşlara lütfen gerekli her türlü kolaylığı sağlayın, onları eleştirmeyin.

CHP’de genel başkanlık adaylığı kimsenin tekelinde değildir. Ben de öyle görmüyorum. Ülkemizde tek adamlık ve otoriter yönetimden şikâyet ediyorsak, kendi içimizde bu demokratik yarışı en iyi şekilde yapabilmeliyiz” dediği belirtildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler