YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu açıkladı: En büyük hayalim...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "En büyük hayalim Başbakan olmak. Başbakan olursam özel hayatımda, yaşamımda elde ettiğim başarıları toplumsal olarak da Türkiye'ye yaşatmak istiyorum" dedi.
Kılıçdaroğlu açıkladı: En büyük hayalim...
30 Mart 2015 / 17:29 Güncelleme: 30 Mart 2015 / 17:34

CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Bugün itibariyle hayaliniz nedir?" sorusuna, Kılıçdaroğlu, "En büyük hayalim Başbakan olmak. Başbakan olursam özel hayatımda, yaşamımda elde ettiğim başarıları toplumsal olarak da Türkiye'ye yaşatmak istiyorum" yanıtını verdi.

Temiz siyasetin herkesin ortak arzusu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Gazetecilerin hapse girmediği bir Türkiye, ben gerçekleştirmeye talibim. Düşünceyi özgürce açıklama, ben gerçekleştirmeye talibim. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye, ben gerçekleştirmeye talibim. Yoksulluğu bu ülkenin tarihinde sıfırlamak 4 yıl içinde, yoksul hiç kimse olmayacak. Gerçekleştirmeye talibim. Emekliye iki aylık ikramiye. Gerçekleştirmeye talibim" dedi.

"Paralel Yapı'yla iş birliği yok"

"CHP'nin Paralel Yapı'yla işbirliği yaptığı" iddialarının sorulduğu Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

"Bir; herhangi bir işbirliğimiz yok. İki; devletin içinde paralel bir yapı asla olmamalıdır. Devletin bir yapısı vardır. Çıtası Anayasa'da vardır. Cumhurbaşkanı, bakanlar kurulu, yasama, yargı, yürütme, bunların nasıl çalışacağı, devletin saydamlığı, Sayıştay, nasıl kamu harcamalarını denetleyecek. Bunlar, ana çatı budur. Onun dışında paralel bir yapı oluşturmak asla ve asla doğru değil.

Soru şu; 12 yılda iddia ettikleri paralel yapıyı kim oluşturdu? CHP iktidarda değil, kendileri iktidarda. 'Bizi kandırdılar" diyor. Devleti yöneten adam 'beni kandırdılar' dediği andan itibaren o koltuktan ayrılması lazım. Neden? Senin istihbaratın var. Devleti en iyi sen bilirsin, atamaları sen yaptın, ben yapmadım ki. Valiyi ben tayin etmedim. Kaymakamı ben tayin etmedim. Emniyet müdürünü ben tayin etmedim. Genel müdürü, müsteşarı, müsteşar yardımcısını ben tayin etmedim. Tayin eden kim? Sensin."

"Çözüm Süreci"ne ilişkin bir soruya Kılıçdaroğlu, "İki taraf da samimi değil. Bakın samimi olsa, HDP samimi olsa ya da işte onların temsil ettiği misyon samimi olsa çözüm sürecinin birinci maddesi 'yüzde 10 seçim barajını kaldırın' derler" diye yanıtladı.

Aferim
 // uykucu
Bunun sadece bir hayal oldugunu bilmen bile cok guzel....
30 Mart 2015 Pazartesi 17:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler