YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "27 Mayıs'ı, idamları alkışlayanlar vardı"
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında partililere hitap etti.
Kılıçdaroğlu: "27 Mayıs'ı, idamları alkışlayanlar vardı"
27 Mayıs 2014 / 14:37 Güncelleme: 27 Mayıs 2014 / 14:50

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 1960 yılında Demokrat Parti iktidarına karşı başta İnönü olmak üzere CHP'lilerin desteğiyle yapılan askeri darbenin yıl dönümüne değindi. Kılıçdaroğlu, başta CHP'lilerin alkışladığı 1960 darbesi için "Darbeyi alkışlayanlar, idamları keyifle izleyenler oldu" ifadeleri dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu CHP'li olmayan sendikaların çalışanların yanında olamayacağını savundu. İşçilere seslenerek, "Sizin emeğinizi satan sendikacılara sakın güvenmeyin." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının satır başları;

Sendika dediğin CHP'li olur

"Bu ülkeye toplu sözleşmeyi hangi siyasi parti getirdi. Size diyecekler ki CHP diyecekler.. İş güvencesini kim getirdi.. Sendikalara sesleniyorum, siz gerçekten işçinin yanında mısınız? Eğer işçinin yanındaysanız doğal olarak sizin adresiniz CHP'dir

Sizi satanlara güvenmeyin

Taşeronluğu yaygınlaştıran, Türkiye'ye bela eden, bu düzeni bu sistemi savunacak mısınız? savunmayacak mısınız? Sizin emeğinizi satan sendikacılara sakın güvenmeyin.

Herkes sendikasına, yasalara, hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına güvenmeli. Tüm bunları sağladığınız zaman çağdaş demokratik bir Türkiye’de yaşayacağız.

Eliniz mahkum, bize geleceksiniz

Yeriniz artık bellidir. Eliniz mahkum gelecekseniz. Ya sömürülmeye katlanacaksınız, ya da ben de özgürüm, alın terimin karşılığını almak istiyorum diyorsanız o zaman gelin, sesimiz daha gür çıkar.

"Üç gün sussa ülkede huzur olur"

Emin olun 3 gün sussa Türkiye’de huzur olur. Her gün konuşuyor her gün kavga. Sürekli bir gerginlik ortamı yaratılıyor ve belli siyasi partiler bunlardan beslenmeye çalışıyor. Biz muhalefete görevimizi yapıyoruz. Hükümet ülkeyi akılla yönetmeli öfkeyle değil. Kendisiyle kavga eden bir siyasal anlayış olabilir mi?  

"Gerginlik olmasın diye bazı hataları görmüyoruz"

Toplumda kutuplaşma gerginlik omasın diye çok hassas davranıyoruz. Bazı hataları toplumda fazla kutuplaşma olmasın diye görmüyoruz. Soma olaylarında Gezi olaylarında toplumda kutuplaşma olmasın diye çok hassas davrandık. Biber gazını copları bizim milletvekillerimiz yedi. Neden? Vatandaşın çocuğu dövülmesin biber gazı yemesin diye. Yanlış mı yapıyoruz biz acaba.

"Gezi'de TOMA'ya molotof atan polisleri gördük"

Yüzü maskeli elinde silah olayları çıkaranlar kimse bunlar bunları çıkarsınlar. Biz bunlara karşıyız. Her zaman söyledim yine söylüyorum. O kişiler acaba kim? Gezi olaylarında TOMA’ya Molotof atan polisleri gördük. Şimdi toplumda bu kutuplaşmayı yaratanlar kimler. Hükümetin bir an önce bunu çıkarması lazım.

"27 Mayıs'ı alkışlayanlar oldu"

Ben 68 kuşağındanım. Hep ülkemin bağımsızlığını savundum, huzuru savundum. 1960 ihtilali sonrası üç siyasetçiyi darağacına gönderdik. o dönem belki birileri alkışladı, keyifle izleyenler oldu ama bugün siyasetçilerin idam edilmesinin ne kadar yanlış olduğunu hepimiz görüyoruz. Daha sonra üç gencimizi idame gönderdik. Neden? İntikam hırsıyla. Biz yaşananlardan ders çıkarmak zorundayız.

"Toplumu bölüyoruz"

Uygar dünya yaşadığı acıları bir toplumsal kazanıma dönüştürdü. Biz tarihten ders almadık. O acıları toplumsal kazanıma dönüştüremedik. birileri geldi bizi geçti biz toplumu ayrıştırarak yeni fay hatları yaratarak toplumu bölüyoruz. Bugün cumhuriyet tarihinin en büyük kırılmasıyla karşı karşıyayız. Toplum ayrışmış durumda. Ayrıştıran bölen halkı kullanan halkı kendisine köle haline getiren siyasetçiler."

kemal'im aklına geleni sallıyorsun
 // Mühr-ü Süleyman
Defalarca söyledim sana, açık etme diye ama Mezgirt Balığı gibi, herşeye atlıyorsun
Hoşsun ama söylemek zorundayım BOŞ'sun, hem de bomboş
Yahu senin öğündüğün abilerin amcalarından mürekkep chp'nin marifetlerine bi sahip çıkıyorsun, bi eleştiriyorsun
Bi gün öyle, bi gün böyle, bi gün şöyle
Haa, pardon sizinkilerin kafasını (aslında kafasızlığını) unuttum
BEN DEDİM OLDU
Olmadı be kemal'im, benden duymuş olma ama kimse yemedi, yemeyecek
Bil bakiim senin en çok hangi halini seviyorum
SUS...
28 Mayıs 2014 Çarşamba 02:24
her şeyini..
 // alemci
hayatı yaşantısını yalan iftira kaos üstüne kuran insanda hatmı kalır yolmu çizgimi. ...
27 Mayıs 2014 Salı 15:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler