YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu 2 Ekim'de meydanlara iniyor
Kılıçdaroğlu 2 Ekim'de meydanlara iniyor
22 Eylül 2015 08:41
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım erken genel seçimleri için meydana inme startını veriyor.

“Önce Türkiye” sloganıyla meydanlara inmeye hazırlanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu bayramda 6 ülkeyi ziyaret ederek partililerle buluşacak, 30 Eylül’de partisinin adaylarını tanıtıp, seçim bildirgesini kamuoyu ile paylaşacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 23 Eylül-27 Eylül arasında İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya ve Avusturya’da partisinin düzenleyeceği etkinliklere katılacak. CHP Lideri, bu ülkelerdeki sosyal demokrat ve sosyalist parti liderleriyle ve devlet yetkilileriyle de görüşmeler yapacak.
Kılıçdaroğlu, yurda döndükten sonra 30 Eylül’de Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde partisinin adaylarını tanıtacak. CHP’nin seçim bildirgesi açıklanacak. 7 Haziran’dan bugüne yaşanan siyasi ve ekonomik olayların ışığında revize edilen CHP’nin 1 Kasım Seçim Bildirgesi’nde, ekonomik vaatlerin yanı sıra terör ve güvenlik sorunları ile hak ve özgürlüklere ilişkin vaatler yer alacak.
“Merkez Türkiye” projesi de ayrıntılarıyla bildirgeye konulacak. CHP’nin AK Parti ile yürüttüğü istikşafi görüşmelere ilişkin partinin tutumunu ortaya koyan bir broşür de bu süreçte kamuoyuna sunulacak.

KILIÇDAROĞLU MİTİNG STARTINI O ÜLKELERDE VERECEK!

Kılıçdaroğlu, ilk mitingini 2 Ekim’de Mersin’de yapacak. Yurt genelinde 30 miting yapması planlanan Kılıçdaroğlu’nun, oy artışının yaşanabileceği ve “+1” milletvekili daha çıkarabileceği illere ağırlık vereceği belirtiliyor. CHP Lideri, kritik illere “doğrudan temas” adı altında ziyaretlerde bulunacak, vatandaşlarla yüz yüze iletişim kuracak.

SLOGAN DEĞİŞTİ

7 Haziran seçimlerinde, “Yaşanacak bir Türkiye” ile “Gelin oy verin, gitsinler” sloganlarıyla vatandaştan oy isteyen CHP, 1 Kasım seçimlerinde kullanacağı temel sloganı da belirledi. CHP, koalisyon görüşmeleri sırasında sık sık dillendirdiği “Önce Türkiye” sloganıyla meydanlara inecek. CHP, 1 Kasım seçimlerinde, “Önce insan, önce birlik, önce Türkiye” diyecek.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler