YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıç öve öve bitiremedi
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ayder'i öve öve bitiremedi.
Kılıç öve öve bitiremedi
29 Ocak 2012 / 19:43 Güncelleme: 29 Ocak 2012 / 19:48

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Ayder'i Davos'a benzetmek, Ayder'e haksızlık olur. Burası Davos'u 10'a katlar'' dedi.

Bakan Kılıç ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası'nda düzenlenen 5. Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği'ne katıldı.

Şenlikte vatandaşlara hitap eden Kılıç, soğuk ve buzlu havada, Rizelilerle birlikte olmanın onur ve gururunu yaşadığını belirterek, ''Sizlerin bu coşkusuna, heyecanına, misafirperverliğine ve sevginize yürekten teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar'ın Ayder'i Davos'a benzettiğini dile getiren Bakan Kılıç, şöyle devam etti:

''Ayder'i Davos'a benzetmek, Ayder'e haksızlık olur. Burası Davos'u 10'a katlar. Nusret bey de zaten, 'burası Davos'tan daha güzel' dedi. Bundan sonra Davos benzetmesi yapmayacağız. Biliyorsunuz başbakanımız 'bir daha Davos'a gitmem' diyor ama Ayder'e gelecek. İnşallah başbakanımız Ayder'e gelmeden önce Ayder'e ne lazımsa bakanları, Ayder'in beklediklerini Ayder'e getirecek. Teleferik, telesiyej, kayak merkeziyse kayak merkezi. Ayder'i Allah'ın izniyle kayak turizminin marka yerlerinden biri haline getireceğiz. Buna inanın, bize güvenin.''

Bakan Yazıcı ile Ayder'in ihtiyaçlarını yerinde görmek için Ayder'e geldiklerini ifade eden Bakan Kılıç, ''Bizim hükümetimiz karınca gibi çalışıyor, dev gibi işler başarıyor. Sevgili Rizeliler, Türk milleti, bu dağların güzel insanları, Anadolu'nun bekçileri, herşeyin en güzeline layıksınız. Herşeyin en iyisini ayağınıza getirmek için geceli gündüzlü çalışmak bizim vazifemizdir'' dedi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler