YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıç: Kıyamet mıyamet kopmaz
Kılıç: Kıyamet mıyamet kopmaz
Kılıç: Kıyamet mıyamet kopmaz
14 Temmuz 2008 / 20:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Osman Paksüt, "Dava sonuçlandığı an Türkiye'de kıyamet kopar" dedi. Haşim Kılıç ise bu seneryolara inanmadığını dile getirdi.


Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Fransa'nın ulusal günü nedeniyle verilen resepsiyonda gazetecilerin Ak Parti hakkındaki kapatması davasıyla ilgili sorularını yanıtladı.


Anayasa Mahkemesi üyesi Osman Paksüt'ün, davanın sonuçlanmasının ardından kıyamet kopacağına ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıç şunları söyledi:


KIYAMET MIYAMET KOPMAZ


"Türkiye çok büyük bir ülkedir. Kıyamet, mıyamet kopmaz. Bu ülke çok şey gördü, geçirdi. O nedenle kimsenin endişelenmesine gerek yoktur. Türkiye'de kurumlar çalışmaktadır. Türkiye'de kurumlar üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. Bu büyük ülkede bu tür sorunlar her zaman yaşanır. Bunun üstesinden de her zaman gelinmiştir. Bu nedenle benim herhangi bir endişem, herhangi bir kıyamet senaryom yoktur."


Kılıç, ayrıca Anayasa Mahkemesi'nde Ak Parti hakkında açılan davanın ne zaman sonuçlanacağına ilişkin herhangi bir tarih söyleyemeyeceğini açıkladı.


KILIÇ RAPORTÖR RAPORUNU BEKLİYOR


Raportör bu konudaki çalışmasını tamamlamadan hiç kimsenin birşey söylemesinin mümkün olmadığını ifade eden Kılıç, bu nedenle raportör raporunu beklediğini belirtti.


Haşim Kılıç, davanın sonuçlanmasının, çalışmaların süresine bağlı olduğunu ifade eden, "Arkadaşlarımızla oturup konuşacağız, ne kadar sürede çalışmalarını tamamlayabilirler diye. Onu göz önünde tutarak, bir gündem vereceğim" diye konuştu.


SÖYLENEN HİÇBİR ŞEYE İNANMAYIN


Anayasa Mahkemesi üyesi Osman Paksüt'ün, davanın Ağustos ayı başında sonuçlanabileceğine ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Kılıç, "Bu konuda benim ağzımdan çıkmadığı müddetçe, söylenen hiçbir şeye inanmayın lütfen" dedi.


Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nin “Ergenekon” soruşturması çerçevesinde düzenlenen son operasyonlardan etkilenip etkilenmediği yönündeki soruya da Anayasa Mahkemesini ilgilendirmeyen konulara ilişkin soruları yanıtlamayacağı cevabını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler