YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kıbrıs'ta yaşayan Türklerin hakkını her zaman savunacağız"
Cumrhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Sempozyumu'nda konuştu.
"Kıbrıs'ta yaşayan Türklerin hakkını her zaman savunacağız"
10 Aralık 2014 / 21:05 Güncelleme: 10 Aralık 2014 / 21:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Filistinli bakanın ölümü) İsrail işgal güçlerinin bu alçakça eylemini esefle kınıyorum. Merhum Ziyad Ebu Ayn'ın hayatına mal olan bu elim hadise, İsrail'in Filistin halkına yönelik zulüm, işgal ve yıkıma dayalı pervasız tutumunun en son örneğidir. İsrail'in Filistin halkının can ve malına kasteden acımasız saldırganlığı insanlık adına utanç vericidir" dedi.

"Molotofkokteyleriyle bu ülkede siyaset yapamayız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Molotofkokteyleriyle bu ülkede siyaset yapamayız. Böyle siyaset yapılamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Vatandaşın camını, çerçevesini indirene sıcak bakamayız. Halkı öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayız. Devlet bunlara karşı belli yaptırımlar hazırlamak durumundadır. Şu anda hazırlanan paket böyle bir paket. Hayırlı olsun diyorum."

Yeni bir sondaj müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ocak ayı içerisinde inşallah Batı Karadeniz'de yeni bir sondaja başlayacağız. Bu noktada yerli bir petrol sondaj platformunun yapılması ihtiyacı da ortaya çıkabilir. Bu platformu da hamdolsun tersanelerimizde yapabilecek güce sahibiz. Bunun da müjdesini vermek istiyorum" dedi.

"Kıbrıs'taki gelişmelerin dışında kalamayız"

"Kıbrıs'ın güneyinde son dönemdeki gelişmeler bilesiniz ki hiçbir zaman dışında kalacağımız bir gelişme değildir. Barbaros Hayrettin Paşa orada da dolaşıyor ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan eğer burada kendilerine yaptığımız uyarıyı kale almadıkları sürece biz de oradaki çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz"

Cumrhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları.

-Türkiye sadece kendişi topraklarında değil, dünyanın her yerinde Kolombiya'ya kadar petrol arıyor.

- İki yıl önce faaliyete aldığımız Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Arama Gemi'miz Karadeniz'de aramalar gerçekleştirdi. Şimdi de Akdeniz'de arama yapıyor.

-Kaynaklardan Kıbrıs'taki vatadanşlarımızın da hakkı var. Bu işin her zaman uluslararası alanda çözülmesi gerektiğini söyledik.

-Tüm çalışmalarda Kıbrıs'ta yaşayan Türklerin eşit miktarda hakkı vardır. Bu hakkı her zaman savunacağız.

-Son zamanlarda Kıbrıs'ın güneyindeki gelişmeler hiçbir zaman dışında kalacağımız gelişmeler değildir.

-Ülkemiz enerji diplomasisinin Irak'ta sağladığı başarıyı Kıbrıs'ta da tekrarlayacağına inanıyoruz.

-Putin ile görüşmemizde kazan-kazan esasına bağlı olarak karşılıklı fayda çerçevesinde anlaştık.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler