YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Keşbu bu yapılabilseydi'
'Keşbu bu yapılabilseydi'
20 Kasım 2012 14:56
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın sanık sandalyesinde oturmasını Türkiye'nin görmesi gerektiğini belirterek, ''Bunun bir anlamı vardı. Keşke bu yapılabilseydi'' dedi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile beraberindeki heyet, Mustafa Destici'ye iadeiziyarette bulundu.

Destici, Türkiye'de demokrasinin, badireli süreçler atlattığını ancak büyük aşamalar kaydettiğini belirterek, bugün 12 Eylül darbesini yapanların yargılandığını söyledi.

Hasta yataklarında ifade veren sanıkları, sanık sandalyesinde görmeyi arzu ettiklerini kaydeden Destici, ''Sanık sandalyesinde oturmalarını Türkiye'nin görmesi gerekiyordu. Bunun bir anlamı vardı. Keşke bu yapılabilseydi'' diye konuştu.

Destici, o dönemlerin yargılanması ve Türkiye'nin bir daha darbe süreçleriyle karşı karşıya kalmaması gerektiğine işaret ederek, Türkiye'de darbenin ilk muhatabının DP olduğunu kaydetti. 28 Şubat sürecine kadar yaşanılanların herkes tarafından bilindiğine dikkati çeken Destici, milyonlarca insanın fişlendiğini, binlerce insanın tutuklandığını, sadece 12 Eylül'de işkenceden 171 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, bunların hesabının mutlaka sorulması gerektiğini vurguladı. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler