YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kerry'den Çavuşoğlu'na kritik telefon!
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin görüşmesine ilişkin Dışişleri'nden açıklama yapıldı.
Kerry'den Çavuşoğlu'na kritik telefon!
13 Eylül 2016 / 19:50 Güncelleme: 13 Eylül 2016 / 20:24

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaptı.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Çavuşoğlu ve Kerry bugün yaptıkları görüşmede, başta çatışmaların durdurulması mutabakatının uygulanması olmak üzere Suriye’deki durumu değerlendirdi.

Kerry, Türkiye’nin desteği için tekrar teşekkür ederek, mutabakatın ilk saatlerinde olumlu gözlemlerinin bulunduğunu ifade etti.

Çavuşoğlu, Türkiye'nin mutabakata destek verdiğini yineledi, diğer taraftan rejim tarafından ihlaller yapıldığına işaret etti.

Büyükelçi Bass'in ifadeleri

Görüşmede son olarak Bakan Çavuşoğlu, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass'in bazı belediyelere kayyum atanmasına yönelik ifadelerinden duyulan rahatsızlığı da Bakan Kerry’e iletti.

sağ ol bakanım
 // muammer
bu adamlara hadlerini bildirmek böyle olur,sizi canigönülden saygıyla selamlıyorum sayın bakanım ama bizim dışülkelerdeki büyükelçilerimizde sizden biraz ders alsınlar oraya oturmaya gitmediler....
14 Eylül 2016 Çarşamba 11:18
 // Erol şenol
İflas etmiş bi amerikan ekonomisi . Yeni kaynaklar bulabilmek için kuduz it gibi sağa sola saldırıyolar. Yook yok eski TÜRKİYE yok . O kadar oyunlar dolaplar yaptınız diz çöktüremediniz. Sonra senin küçükelçin kim oluyoda kayyum atanmasını eleştiriyo. Ulan aşağılıklar haddiniizi bileceksiniz haddinizi...
13 Eylül 2016 21:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler