YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kerkük'e bin 150 gıda kolisi yardımı ulaştırdık"
"Kerkük'e bin 150 gıda kolisi yardımı ulaştırdık"
22 Haziran 2014 17:15
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Irak'taki Türkmen bölgelerine yardım çalışmalarımız sürüyor. Bugün Kerkük'e ilk aşamada bin 150 gıda kolisi yardımı ulaştırdık" dedi.

Bakan Davutoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Irak'taki Türkmen bölgelerine yardım çalışmalarının sürdüğünü belirterek şunları dedi:

"Bugün Kerkük'e ilk aşamada bin 150 gıda kolisi yardımı ulaştırdık. Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi ve Kerkük Vilayet Meclisi Başkanı Hasan Turan ile az önce telefonla görüştüm. Yardımların koordinasyonu için Türkmen yetkililerle sürekli diyalog halindeyiz. Başta Türkmenler olmak üzere tüm Iraklı kardeşlerimizin bu zor günlerinde her türlü yardıma hazırız."

 

İHA

Çok az
 // Mustafa Özeren
1.150 adet gıda paketi çok az. Küçük bir ilçenin Ramazan ayı yardımı kadar. Nerde bu İHH falan. Gazzeye tek bomba atılsa yerimizden hopluyoruz, Kısa zamanda Suriyeye yüzlerce tır malzeme gönderiyoruz, eyvallah! Tabi ki yapalım! Ama söz konusu TÜRKMENLER olunca nedir bu ağırdan almalar, duyarsız kalmalar. Nerde kınamalar, bayraklı protesto toplantıları, nerde acil yardım yapalım çığlıkları. Yahu Türkmenler müslüman değil mi, Türkmenler insan değil mi?
Sn Bakanım. 1150 değil 500000 paket gitmeli...
22 Haziran 2014 Pazar 23:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler