YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenevir mi ekelim?
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, pamuk üzerinden hükümeti eleştirdi, 'Ne yapalım Pamuğu ekmeyelim de eroin mi ekelim, kenevir mi ekelim.' dedi.
Kenevir mi ekelim?
28 Kasım 2012 / 18:13 Güncelleme: 28 Kasım 2012 / 18:15

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, yanında getirdiği pamuklarla TBMM Genel Kurul kürsüsüne çıkarak,  ''Bunlar beyaz altındı, ama bu Hükümet sayesinde vasıfsız bir duruma getirildi. Kara ürün haline getirdiniz. Bölge halkı buna beyaz altın derdi, şimdi ise kara ürün diyor'' ifadelerini kullandı.

MHP'nin, Çukurova bölgesindeki pamuk üreticilerinin sorunlarıyla ilgili Meclis Araştırma Önergesinin bugün Genel Kurul'da görüşülmesine ilişkin grup önerisi üzerinde söz alan MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, pamuk üreticilerinin sorunlarını anlattı.

Varlı, girdi maliyetleri sürekli artarken, pamuk üreticinin ürününü hep aynı fiyattan satmak zorunda kaldığını belirterek, ''Hep diyorsunuz ya nereden nereye... Mazot fiyatları 1.2 liradan 4.2 liraya. Pamuk nerede  Yerinde sayıyor. Girdi maliyetleri dört kat artarken, çiftçinin ürünü yerinde saymaya devam ediyor, para etmez hale getirildi. Siz çiftçiyi ne halde devraldınız, ne hale getirdiniz '' diye konuştu.


-''Eroin mi, kenevir mi ekelim ''-


CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, yanında getirdiği pamukları kürsüden milletvekillerine göstererek, ''Bunlar beyaz altındı, ama bu Hükümet sayesinde vasıfsız bir duruma getirildi. Kara ürün haline getirdiniz. Bölge halkı buna beyaz altın derdi, şimdi ise kara ürün diyor. 'Ben bundan nasıl kurtulurum' diyor. 'Pamuğu ekmeyin kardeşim, gelin alternatif ürün üretin' diyorlar. Ne yapalım  Pamuğu ekmeyelim de eroin mi ekelim, kenevir mi ekelim '' diye konuştu.

Verilen desteklemelerin yetersiz olduğunu öne süren Akgöl, ''Eskiden pamuk hasadı geldiği zaman oturur pamuğu seyrederdik. Şimdi pamuk tarlasına gitmiyoruz. Hangi vicdan o köylümü bundan mahrum eder '' dedi.

Akgöl, getirdiği pamukları kürsüde bırakarak yerinde otururken, kürsüde kalan ve yere dökülen pamukları kavaslar topladı. aa
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler