YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendi sözleri ile vurdu
Başbakan Erdoğan, Demirel'i CHP'nin 'akıl hocası' olarak niteledi.
Kendi sözleri ile vurdu
14 Mayıs 2011 / 07:39 Güncelleme: 14 Mayıs 2011 / 07:50

Erdoğan, ardından Demirel'in CHP'ye yönelik geçmişteki sözlerini hatırlattı: "CHP’nin Türk köylüsüne vereceği sadece ızdıraptır. Ayakkabının yerini tekrar çarık alacaktır. Halk Partisi demek, karanlık demektir.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Manisa’daki mitingde CHP’nin ‘akıl hocası’ olarak tanımladığı Süleyman Demirel’e yüklendi. Erdoğan, şöyle konuştu:

87 YAŞINA GELMİŞ AMA...

“Ben size burada, emekli bir siyasetçinin, bu ülkeye çok büyük acılar yaşatmış, bu ülkenin yıllarını heba etmiş, 87 yaşına gelmiş ama hala bu işlerden elini eteğini çekmemiş bir siyasetçinin sözlerini hatırlatmak istiyorum. Bunlar, ‘Kimne veriyorsa ben 5 fazlasını veriyorum’ diyerek, bu ülkenin enerjisini tüketen bir siyasetçinin sözleri... Bunu Kılıçdaroğlu’nun duyması lazım. Diyor ki, ‘Rejim düşmanlarının elebaşı, Cumhuriyet Halk Partisi’dir.’ Diyor ki, ‘CumhuriyetHalk Partisi’nin Türk köylüsüne vereceği sadece ızdıraptır. Ayakkabının yerini tekrar çarık alacaktır. Halk Partisi demek, karanlık demektir, çarık demektir, kağnı demektir, karasaban demektir.’Halk Partisi, devlete resmen silah çeken eşkıyanın koruyucusudur.’ Ozat başka ne diyor biliyor musunuz? ‘CHP iktidara gelirse ineklerin sütü kurur’... Bakın, son bir hatırlatma daha yapıyorum, o emekli siyasetçi yine şunları söylüyor; ‘CumhuriyetHalk Partisi, iktidar hırsı uğruna, kendisini birtakımipoteklerin altına sokmuştur’...”

Başbakan Erdoğan, “Bunları kim diyor” diye vatandaşlara sorduğu soruya “Demirel” yanıtını alınca, “Duysun, duysun, Ankara duysun, Türkiye duysun bunları. Duyulmasında fayda var” dedi.

ANAYASA İÇİN 367 VEKİL İSTEDİ

Erdoğan, karanlık ittifakın çetelerimafyayı, suç örgütlerini ülkeye yenidenmusallat etmeye çalışmakla da suçladı. Erdoğan, yeni Anayasa için 367’nin üzerinde milletvekili çıkarmayı hedeflerini sözlerine ekledi.Mitingi Soma Kömür İşletmeleri çalışanları kasketleriyle izledi. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler