YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendi partisine barış getiremeyen Kılıçdaroğlu Ortadoğu'da ne yapar?
İktidara geldikleri takdirde Ortadoğu’ya barış getireceklerini iddia eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde yaşanan depremleri ve belediyelerde yaşanan skandalları çözemiyor.
Kendi partisine barış getiremeyen Kılıçdaroğlu Ortadoğu'da ne yapar?
04 Mart 2015 / 12:09 Güncelleme: 04 Mart 2015 / 12:17

Türkiye 2023 hedeflerini ve mega projeleri konuşurken, birbiri ardına yaşanan istifalar, Şişli skandalları ve CHP'li belediyelerin ağaç katliamları ile gündemden düşmeyen Anamuhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan olması halinde Ortadoğu'ya barış getireceğini iddia etmişti. Ancak barış henüz kendi partisine dahi gelemedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun kendi partisindeki isimlerden parti hakkında bomba açıklamaları,

Muharrem İnce: 'CHP'nin el frenini indireceğim'

Muharrem İnce: 'CHP'nin el frenini indireceğim'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP'nin el freninin çekildiğini ifade ederek, "Ben bu CHP'nin el frenini indirmeye talibim" dedi.

Partisinin Konya İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen İnca, Türkiye’yi karış karış dolaşarak CHP’nin yeniden iktidar olma umudunu ortaya koyduğunu belirterek, "CHP’lilere sıkın dişinizi diyorum. 2015’in Mayıs’ında, Haziran’ında Başbakan sizin arkadaşınız olacak diyorum. Konyalılar, sizleri üzeceğim. Sizin hemşehrinizi orada fazla tutmaya niyetim yok. Haziran’da onu oradan göndereceğim” dedi.

“CHP’nin el frenini indirmeye talibim”

CHP’nin milletin gözünde bir umut olmadığını dile getiren İnce, “Neden umut değil biliyor musunuz? Çünkü CHP’nin el freni çekilmiş. Ben bu CHP’nin el frenini indirmeye talibim. Önümüzdeki 10 ay içinde sayın Genel Başkanın, onun yönetim anlayışının, onun MYK’sının siz iktidar olacağına, Başbakan olacağına AKP’yi yeneceğine inanıyor musunuz? Bunu bana değil kendinize sorun, eşinize, sokaktaki insana, hastanedeki doktora, köşe başındaki manava sorun. Bu umudu görüyorsanız devam edin. Ama ben umudu görmüyorum.

Süheyl Batum'dan CHP için şok sözler

Süheyl Batum'dan CHP için şok sözler

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP yönetimine seslenerek 'Bunlar ihraç için kılıf arıyorlar' dedi.

CHP MYK tarafından kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edilen CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, kararın kendisine ulaşmadığını belirterek, "Karar varsa 15 gündür bunlar benim odamı mı bulamıyorlar? 15 gündür kılıf ayarlamaya çalışıyorlar" dedi.

İhraç istemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Batum, düşüncelerini açıkladığından dolayı bir milletvekilinin ihraç edilemeyeceğini belirtti.

Batum, ilk itirazının, MYK'nın böyle bir karar alamayacağına yönelik olduğunu savunarak, bunun hukukun bariz şekilde ihlal edilmesi anlamına geldiğini ileri sürdü.

Batum, "Batum milletvekili, milletvekiline göre ne yapılması belli. Ama aynı zamanda da bir üye" denildiğini ifade ederek, "Başbakan'ı yargılamanın yolu Yüce Divan'dır. Bu mantıkla düşündüğünüzde, 'Başbakan ama aynı zamanda vatandaş, bunu normal mahkemede yargılıyorum' der. Bu ne kadar hukuki olursa, CHP'de böyle bir tezi savunursak..." dedi.

Mengü'den Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler
 
Eski CHP'li milletvekili Şahin Mengü, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çok sert sözler sarf etti.

Şahin Mengü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutarsız olduğunu belirterek "Pazartesi bir şey söyleyip, Salı değiştiriyorsanız, Cuma günü farklı bir şey söylüyorsanız, toplumun size kalan inancı kalmıyor" açıklamasında bulundu.

Mengü, Kılıçdaroğlu'na 'yalan' konuşuyorsun imasında bulunurken özellikle 'yalancı' sözcüğü yerine 'tutarsız' sözcüğünü tercih etti. 

Kılıçdaroğlu'nun kurultayı toplamasını doğru bulan Mengü, 15 günde yapılmasını demokrasiye sığmadığını anlattı ve Kılıçdaroğlu'nun Başbakan'a yönelttiği 'diktatör' yaftasına göndermede bulundu. 

CHP'li Ayman Güler'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı
 

CHP'li Ayman Güler'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Bir dizi programa katılmak üzere iki günlük Almanya ziyaretinde bulunan CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konferansta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP’li Güler, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin önümüzdeki 2015 seçimlerinde başarılı olması için, başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, tüm ‘Yeni CHP yönetimini istifaya davet ediyorum” dedi.

CHP yönetiminin aldığı kararları ve alış şekillerini doğru bulmadığını ifade eden Güler, ‘Yeni CHP Yönetimi’nin tespit ettiği Cumhurbaşkanı adayının ve CHP Kurultayı’nda ‘Eski Saadet Parti Genel Başkan Yardımcısı olan ve Atatürk’e ‘kefere’ diyebilen Mehmet Bekaroğlu ’nun zembille CHP Genel Başkan Yardımcısı yapılmasının ve yönteminin yanlış olduğunu ifade etti.

Muharrem İnce: Ben yenilmekten bıktım
 
Muharrem İnce: Ben yenilmekten bıktım
 

5-6 Eylül'de CHP'de gerçekleşecek olağanüstü kurultay öncesi Genel Başkan adayı olduğunu duyuran CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Show Haber'e önemli açıklamalarda bulundu.

''Ben yenilmekten bıktım''

"Seçileceğinize inanıyor musunuz? Seçime az bir zaman kala delege başkan değiştirir mi?" sorusuna Muharrem İnce, şu cevabı verdi:

"Partinin bütün üyelerine soruyorum, siz vicdanınızda yüreğinizde 2015 seçimlerinde CHP'nin AKP'yi yeneceğini sayın Genel Başkanı'n Başbakan olacağını düşünüyor musunuz? Buna inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum. 4 kez yenilmişiz. Ben yenilmekten bıktım. Ben CHP'ye çıkış arıyorum.

Süheyl Batum CHP'yi topa tuttu
 

Süheyl Batum CHP'yi topa tuttu

CHP’den ihraç edildikten sonra uzun süre konuşmayan Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, sessizliğini bozdu.

Mahkemelik olduğu CHP’yi eleştiri bombardımanına tutan Batum, "Bu cahil adamlarla mı bu ülke yönetilecek? Bunların iktidarı suçlamaya yüzleri ve hakları yok." diye konuştu.

CHP'den ihraç edildikten sonra uzun süre Meclis'e gelmeyen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, 4 eski bakanla ilgili Yüce Divan oylaması için Meclis'e geldi. Meclis'te zehir zemberek açıklamalarda bulunan Batum, mahkemelik olduğu CHP'yi eleştiri bombardımanına tuttu.

Batum, CHP'deki yöneticilerin en basit yazışmalarda bile hukuk kurallarına dikkat etmediğini, en küçük bir özen dahi göstermediklerini söyledi.

CHP'li Şahin Mengü: Dibe vurduk dibe!
 
CHP'li Şahin Mengü: Dibe vurduk dibe!
 

Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçim sonuçları, muhalif sesleri yükseltti. CHP eski Manisa Milletvekili ve eski Parti Meclisi üyesi Şahin Mengü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. 

Kendi blogunda seçim sonuçlarını değerlendiren Mengü, "Dibe vurduk Kemal Bey dibe! Bir daha siz siz olun, büyük lokma yiyin ama büyük laf etmeyin, yüzde 40 almazsam istifa ederim diye" ifadelerini kullandı.

CHP'nin yerel seçim sonuçlarıyla ilgili bir kazanmışlık algısı oluşturmaya çalıştığını kaydeden Mengü, gerçeğin ise böyle olmadığını savundu. CHP'nin 2011 seçimlerinde 11 milyon 155 bin seçmenle yüzde 25.98 oy aldığına işaret eden Mengü, 30 Mart yerel seçimlerinde ise il genel meclisi bazında 11 milyon 270 bin seçmenin oyuyla yüzde 25.7 oy oranında kaldığına dikkat çekti.

Tarhan: Kılıçdaroğlu'nun açıklaması beni partiden soğuttu
 
Tarhan: Kılıçdaroğlu'nun açıklaması beni partiden soğuttu

Emine Ülker Tarhan katıldığı televizyon programında, özellikle muhalefete tepki olarak 1 milyon kadar seçmenin son seçimlerde oy kullanmadığını vurguladı.

KANALAHABER.COM/BURAKBİBER

 

bundan olsa olsa paralel baas olur..
 // atiker
başkada bir nane olmaz esatın kılıçtar versiyonu mhp ile koalisyon kurarlar devleti aralarında paylaşırlar eski tas eski hamam devam eder giderler topçu seffet ne diyor olmassa iç savaş çıkar hepsi burda gizli anasol+m deki yağma ve dalan ağızlarına tat verdi bunların tek derdi ak partinin birikimlerini dış bağlantılarıyla yağmalamak onlara göre yörüngesinden çıkan türkiyeyi eski gündem ve işbirlikci hasta konumuna döndürmek bunların dış politikası bu başkada olmaz görülmüş tercüme edilmiş v...
03 Mart 2015 Salı 14:03
Bunlar HALK'tan uzak
 // Ömer
Bakın en basit bir örnek;Bunların aslında dertlerinin halk olmadığı,aslında halkın sırtından saltanat sürmek,dokunulmazlık zırhına sığınmak vs.Bir tane vekil akşam çıkp diyor ki;AYM neden hidayet Karaca'nın başvurusunu hemen incelemiyor? Ben de diyorum ki 2 yıldır bekleyenler bu ülkenin vatandaşı değil mi? bu söylem ve yırtınmalar,CHP nin paralelin yörüngesine girdiğinin en bariz örneği delili değil mi? 2 Yıldır bekleyen diğer bireysel başvurucuların hakkını da savunsanıza..!...
03 Mart 2015 Salı 11:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler