YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Işık'tan yarışmacıya 'Kurtiz' sitemi!
Kenan Işık'tan yarışmacıya 'Kurtiz' sitemi!
03 Ekim 2013 23:05
Dün gece ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster programında, her zamanki gibi ilginç anlar yaşandı.

Nazım Hikmet'in Benerci Kendini Niçin Öldürdü isimli şiirinden "Delikanlım!/ iyi bak yıldızlara, / onları belki bir daha göremezsin. / belki bir daha / yıldızların ışığında /kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin." dizeleri geçen günlerde yaşamını yitiren Tuncel Kurtiz'in sesi ile soru olarak yarışmacılara soruldu.  Kenan Işık, şiirin ardından "Dinlediğiniz şiiri seslendiren oyuncu kimdir?" diye sordu. Seçenekler ise "Metin Serezli, Uğur Yücel, Tuncel Kurtiz ve Rutkay Aziz" olarak sıralandı.

Hiç bir fikrim yok

yarışmacı Cedric Grandjean önce "hiç bir fikrim yok" diyerek telefon jokerini kullanmak istedi. Yarışmacının yoga öğretmeni olan jokeri de "bir olasılık Metin Serezli olabilir, ama emin değilim" diye yanıt verdi.
 
Yarışmacı Grandjean da bunun üzerine jokerine uydu ve Metin Serezli seçeneğini seçti; ancak kaybetti.
 
Işık, sitem etti
 
Kenan Işık ise oldukça üzgün bir şekilde yarışmacıya sitem etti:
 
"Üzüldüm... Şundan dolayı üzüldüm. Türkiye'de bir sanatçı, ama Avrupa'nın da tanıdığı büyük bir sanatçı Tuncel Kurtiz. Ama sadece büyük bir sanatçı değil, politik ve siyasi anlamda da çok doğru duruşu olan bir entelektüel.
12 Eylül mağduru. Ülkesini terketmek durumunda kalmıştı. Uzun yıllar Avrupa'da yaşadı. O yüzden Avrupa'da da bilinir diye söylüyorum.

Dünyanın en önemli tiyatro adamlarından Peter Bruke ile beraber çalıştı. Çeşitli ülkelerinden dünyanın 12 oyuncu ile bir oyun sahneledi Bruke, zannediyorum Marabaratha ve de biri de Tuncel Kurtiz'di. Çok büyük ve değerli bir oyuncu. Onu tanımayan biriyle muhattap olmaktan üzüntüm. Belki sizin de kusurunuz yok. Çok ilgileniyorsunuz şiirle, Türkiye'de de çok uzun süredir yaşamıyorsunuz. Kendisini rahmetle anıyoruz.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler