YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Evren'i öven MHP milletvekili adayı istifa etti
Kenan Evren'i öven MHP milletvekili adayı istifa etti
12 Mayıs 2015 17:46
MHP İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı İsa İlyasoğlu, vefat eden eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i övdüğü gerekçesiyle MHP yönetiminden gelen istifa talebi üzerine istifa etti.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP 3.  bölge milletvekili adayı İsa İlyasoğlu'nun istifasına ilişkin, elinde ve  vicdanında ülkücü kanı bulunan hiç kimsenin, herhangi bir arkadaşları tarafından  taltif edilip, takdir görmesinin mümkün olmadığını bildirdi. 
 
Karataş, yazılı açıklamasında, İlyasoğlu'nun 7. Cumhurbaşkanı Kenan  Evren ile ilgili övücü sözlerinin sosyal medya kanalıyla duyurulduğunu anımsattı.  MHP'nin ilkelerinin belli, ülkülerinin berrak ve büyük olduğunu belirten Karataş,  şunları kaydetti: 
 
"12 Eylül'e methiyeler düzen cuntacılarla elinde ve vicdanında ülkücü  kanı bulunan hiç kimsenin, herhangi bir arkadaşımız tarafından taltif edilip,  takdir görmesi mümkün değildir. Sayın Genel Başkanımızın bilgi ve talimatları  gereğince parti ilkelerine riayet etmeyen, temel hassasiyetlerimize saygı  duymayan milletvekili adayı İsa İlyasoğlu'nun istifası tarafımca istenmiştir. Bu  kapsamda istifa işlemi tamamlanmış olup lazım gelen diğer yasal ve idari  aşamaları hızla tekemmül ettirilecektir." 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler