YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül MHP'den istifa etti
Disipline sevkedilen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, MHP'den istifa etti
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül MHP'den istifa etti
04 Temmuz 2016 / 12:14 Güncelleme: 04 Temmuz 2016 / 13:27

Suriye sınırında düşürülen Rus pilotun ailesine ev verilmesi teklifinin ardından MHP Genel Merkezince disipline sevk edilen Gül, düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağı sonrası ve terör olayları nedeniyle turizmin kötü gitmeye başladığına dikkati çeken Gül, bunun sonrasında Kemer Belediyesi olarak 24 ülke, Türkiye'de 7 şehir ve 30 fuarda Kemer'i tanıtmaya başladıklarını kaydetti. 

Amaçlarının krizdeki turizmi üst seviyelere çıkarmak olduğunu anlatan Gül, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşeceğini öğrendiğim zaman 'turizme nasıl katkı yapabilirim' diye düşündüm. Sivil toplum örgütleri ile ölen Rus pilotun ailesine ev verme kararı aldık. Bu yanlış düşünülecek bir şey değil. Bizim vatanımıza ve milliyetçiliğimize ne kadar bağlı olduğumuzu bilirler." diye konuştu.

Rus pilotun ailesine ev hediye edilmesine belediye olarak değil, otelciler olarak karar verdiklerini ifade eden Gül, bunun yanlış anlaşıldığını dile getirdi.

"Zaten kanunen belediye olarak ev vermemiz mümkün değil." diyen Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rusya'nın Antalya konsolosluğuna teklifi götürünce MHP'den tepki gördük. MHP bunu yanlış anladı. Eğer Kemer'e gelip turizmi görselerdi böyle düşünmezlerdi. Kongre sürecinin de bunda etkili olduğunu düşünüyoruz. Biz bu karara saygılıyız. Üzüntü içerisinde kongre sürecine kadar partimizden ayrı kalacağız. Artık herkes MHP'de değişimi istiyor. Başka bir parti temsilcilerden herhangi bir teklif gelmedi ama herkesin bizimle gönülden çalışmak istediğini biliyoruz. 30 yıllık siyasi hayatımda Kemer'i kötüye götüren bir yaklaşımda olmadık." 

Gül, Rus pilotun ailesine ve verilmesi teklifinin Kemer’de ve Rusya’da büyük beğeni gördüğünü sözlerine ekledi.

 

AA

 // Bitlisli yalnız kurt
Yazıklar olsun... Yapılan teklif kadar yapılan yorumlar da bir o kadar iğrenç... Şayet o pilot (Allah korusun) Kemer'i bombalasaydı yine aynı teklifi yapacak mıydınız..? Yazıklar olsun... Üç beş turist uğruna düştüğümüz hale bak... Şairin, "Bir nesil yaşıyor, bir tarih ölüyordu" dediği bu olsa gerek... Yazıklar olsun... veya "tükürün: belki biraz duygu gelir ârımıza" ne dersiniz..?...
04 Temmuz 2016 22:57
.
 // Ahmet Ç.
Herşey para-pul değildir. Müslümanları bombalayanlara ev verilmesinin istenmesi bile abesle iştigaldir ... ...
04 Temmuz 2016 Pazartesi 21:39
YÜCE RABBim ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Senin bu hayırSever yufkaYürekliliğinin mükâfatını, âhiretteki mekân ve makamını o rusPilotla birEderek versin emi!!!...
04 Temmuz 2016 Pazartesi 20:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler