YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Öztürk AK Parti aday adayı oldu
Kemal Öztürk AK Parti aday adayı oldu
19 Şubat 2015 12:47
Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Kemal Öztürk milletvekili aday adayı oldu. 2015 Genel Seçimlerinde Sakarya'dan aday oldu.

Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Kemal Öztürk şimdi de siyasete soyundu. Kemal Öztürk Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştükten sonra aday olma kararı aldı. Kemal Öztürk Sakarya bölgesinden AK Parti Milletvekili aday adayı oldu. 

Kemal Öztürk kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan Kemal Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. 1990 yılında çeşitli dergilerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına başladıktan sonra 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe adım atmıştır. Aynı zamanda televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yapan Öztürk'ün, yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlandı.

Bir süre yurt dışında dil eğitimi almış ve belgesel alanında araştırmalar yaptı. 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında TBMM Başkanı başdanışmanlığı görevine getirildi. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı Şubat ayında bu görevinden ayrıldı.

AA Genel Müdürlüğü yaptı

03 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanan Öztürk 3 yılı aşkın süre bulunduğu görevinden 1 Aralık 2014 tarihinde istifa etti. Kemal Öztürk 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Kemal Öztürk'ün siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim konularında çok sayıda makale ve kitapları yayınlandı. Kemal Öztürk evli ve üç çocuk babasıdır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler