YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu'nun rotası şaşırttı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun rotası şaşırttı
14 Mayıs 2015 19:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'de hükümeti eleştirerek, "Yeniden başlayacağız, yeni, güzel ve onurlu bir sayfa açacağız" dedi. Kılıçdaroğlu'nun Artvin'e gelmek için seçtiği yol dikkat çekti.

Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Batum'a özel uçakla gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, buradan karayoluyla Artvin'in Sarp Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye giriş yaptı.

İki ülke arasındaki tampon bölgede çiçeklerle karşılanan Kılıçdaroğlu, partililerle ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü görevlileri ile tokalaştı.

Parti otobüsü ile Artvin'e hareket eden CHP lideri, Borçka ilçesinde, 18'inci dönem CHP Artvin Milletvekili Ayhan Arifağaoğlu'nun mezarını ziyaret edip dua etti.

"Yeni, güzel ve onurlu bir sayfa açacağız"

Artvin meydanında yaklaşık 5 bin kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde Artvin Belediye Başkanlığı'nın kaybedilmesini, ‘Kaza' olarak değerlendirdi, "Kabahat Artvin'de değil ama çözeceğiz. Yeniden çözeceğiz ve inşallah bir değil iki diyeceğiz" dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Sandığa giderken sizden bir söz istiyorum. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşı beraberinizde götürün. Türkiye'nin yeni ve ahlaklı bir siyasete ihtiyacı var. Türkiye çok bunaldı ve gerildi. Ülkede gerginlik var. ‘Gel beraber gidelim, oyumuzu bu kez altı okun mührüne ‘evet' diye basalım' diyeceksiniz. ‘Neden CHP'ye oy vereyim?' diye sorması halinde ona iktidarın 13 yıldır ülkeyi tek başına yönettiğini hatırlatacaksınız. 13 yılın sonunda ne oldu? 6 milyon 200 bin işsizimiz, 17 milyon yoksulumuz var. ‘13 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz. Sen köşeyi döndün, yandaşların köşeyi döndü, çoluk çocuk köşeyi döndünüz. Peki bu vatandaşı sen hiç düşünmedin mi?' diye sormayacak mısınız? Vatandaşa söyleyin. Yeniden başlayacağız, yeni, güzel ve onurlu bir sayfa açacağız. Alacaksınız birini, onu ikna edeceksiniz ve sandığa götüreceksiniz. CHP'yi tek başına iktidar yapacaksınız."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler