YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu'na yol göründü...
Gözler Kurultay'a gitme kararı alan CHP'de... Peki Kemal Kılıçdaroğlu'nun rakipleri kimler? Kılıçdaroğlu'na rakip olarak Muharrem İnce, Metin Feyzioğlu ve Emine Ülker Tarhan'ın isimleri ön planda.
Kemal Kılıçdaroğlu'na yol göründü...
18 Ağustos 2014 / 07:12 Güncelleme: 18 Ağustos 2014 / 07:23

CHP’de, Kılıçdaroğlu’nun karşısına ilk çıkacak adayların İnce, Tarhan ve Feyzioğlu’nun olacağı söyleniyor.

CHP’de 10 Ağustos seçimlerinin ardından başlayan yönetim tartışması doğrultusunda yapılacağı açıklanan 18. Olağanüstü Kurultay’ın 5-6 Eylül tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Kurultay, ulusalcı kanattan gelen çağrılara “kurultay resti” ile yanıt veren Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliği üstlenmesinden bu yana CHP’de ilk kez birden fazla adayın yarışacağı bir başkanlık yarışına sahne olacak.

Kılıçdaroğlu’nun ilk resmi rakibinin ise CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce olması bekleniyor. İnce’nin bugün bir basın toplantısıyla adaylığını resmi olarak ilan etmesi bekleniyor. İnce’nin bu toplantıda grup başkanvekilliğinden de istifa etmesi bekleniyor.

Eski Genel Başkan Deniz Baykal, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da kurultay için nabız yokladığı ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu, kurultay tarihinin alındığı MYK’da yaptığı değerlendirmede, “Bu bir tasfiye kurultayı değil bütünleşme kurultayı olacaktır” dedi.

Sarıgül'den destek

Kılıçdaroğlu, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile dün Genel Merkez’de görüştü. Alınan bilgilere göre Sarıgül, olağanüstü kurultayda Kılıçdaroğlu’na desteğini iletti.

Kurultayda genel başkan adayı olmak için 122 delegenin imzasının gerekli olduğu öğrenildi.

Feyzioğlu beklemede

Kılıçdaroğlu’na karşı ilk çıkışı yapan ulusalcı kanat, Tarhan’ın aday gösterilmesini istiyor. Ancak, Tarhan’ın bu konuda net bir tavır almadığı belirtiliyor.  Adı bir süredir kulislerde

 

MİLLİYET

22:59
 // izmir izmirli
Oda haindaşı gibi biricik ceketini alıp gitsin kardeş...
18 Ağustos 2014 22:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler