YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu'na Irak'ta Vali şoku
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kerkük ziyareti Irak hükümeti tarafından "güvenliği sağlayamayız" gerekçesiyle iptal edildi. Fakat ziyaretin, Kerkük Valisi'nin Kılıçdaroğlu'nu karşılamayı reddettiği için iptal edildiği ortaya çıktı.
Kemal Kılıçdaroğlu'na Irak'ta Vali şoku
23 Ağustos 2013 / 11:48 Güncelleme: 23 Ağustos 2013 / 11:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bağdat'tan sonra Necef ve Kerkük'e gitmesi bekleniyordu. Ancak Irak hükümeti, Kılıçdaroğlu'nun Kerkük ziyaretini "Güvenliği sağlayamayız" gerekçesiyle iptal etti.

Irak Başbakanı Nuri el Maliki'nin 'güvenlik' gerekçesiyle Kerkük'e gidilmesini istemediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun Necef'e gidileceği belirtildi.

Vali de Meclis Başkanı da reddetti

Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin resmi davetlisi olarak gittiği Irak'ta resmi temaslarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programına Kerkük'ü dahil etmesine rağmen Bölgesel Yönetim Başkenti Erbil'e gitmeyecek olması Kürtleri kızdırdı.

8 günden buyana Kerkük Valisi Necmeddin Kerim'i karşılama heyetinde yer alması için ikna etmeye çalışan Bağdat çareyi, İl Meclisi Başkanı Hasan Turan'da aradı. Ancak Turan da karşılama heyetinde yer alamaya yanaşmayınca, Bağdat yönetimi, Kerkük ziyaretini 'Güvenliği sağlayamayız' gerekçesiyle iptal etti.

Sistani: Kemaloğlu ile görüşmeyeceğim

Kılıçdaroğlu, Kerkük ziyaretini iptal edildiğinin şokunu yaşadığı saatlerde bir iptal haberi de Iraklı Şiilerin en büyük dini otoritesi Seyit Ali Sistani'den geldi. Sistani, Bağdat'a yolladığı bilgi notunda, 'Kemaloğlu (Kılıçdaroğlu) ile görüşmeyeceğim' diyerek Necef gezisinin iptal edildiğini duyurdu.


YENİ ŞAFAK

GORUNEN KOY
 // kılavuz
COK HAYELCI ADAM BUHAYELINEN DAHA ÇOK ORTA KALIRSIN IRAKDAN YARDIM ARIYON AMA BOSA ARAMA2075 YILINA AZ KALDI BEN GORMEM HERHALDE
...
23 Ağustos 2013 Cuma 16:48
GENELLLLLL
 // MALİKİ
Türk diplomasisinin yapamadığını Irak lı bir vali yaptı. Genel Müdürü görevinden aldı genel evlerin müdürü yaptı.
Iraklılara selam olsun......
23 Ağustos 2013 Cuma 12:15
11:59
 // Oktay D Gezer
Turkiye siyasetinin ana muhalefet liderinin bu sekilde aşağılaması gercekten üzücü,ancak Hükumetin Dış İsleri Bkanliginin ikazını dinlememekte ısrar eden Sn Emekli Gn Md'e ve Sn(çok bilmiş) Loğoğlu'na kocaman bir DERS olsun!!!...
23 Ağustos 2013 11:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler