YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük şok!
Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyareti, ‘planladığı düzeyde temas organizasyonu’ sağlanamaması nedeniyle iptal edildi.
Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük şok!
13 Ekim 2013 / 12:46 Güncelleme: 13 Ekim 2013 / 12:45

‘Planlanan düzeyde temas’ ifadesiyle hangi makam ve isimlerin kastedildiğine açıklık getirilmedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisinde plan değişti. Parti yönetimi, "ABD ziyaretine ilişkin, planlanan düzeyde temas organizasyonu sağlanamadığı" gerekçesiyle, gezinin ertelenmesine karar verdi. Böylece, Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında planlanan ABD ziyareti, Kasım ayına sayılı gün kala CHP'nin gündeminden şimdilik düşmüş oldu.

Loğoğlu bilgiyi doğruladı

Gelişmelere ilişkin doğrulama ise seyahat süreci, takvim ve temas trafiğiyle bizzat ilgilenen CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'ndan geldi: Ziyaret çerçevesinde bizim istediğimiz düzeyde temas planlamasını yapamadık. Şu anda Amerika'daki konjonktürel siyasi tablo buna uygun değil.

Bilindiği gibi Amerika siyaseti Demokrat Başkan Barack Obama ile Cumhuriyetçiler arasındaki bütçe gerilimi, hükümetin kepenk kapatması (Shut Down) ve 17 Ekim'e kadar borç tavanının artırılıp artırılmaması (bununla bağlantılı bir şekilde temerüte düşüp düşmemesi) ile uğraşıyor. Uluslararası konjonktürün hareketliliği de zaten malum. Bu çerçevede ABD'ye yapılacak Kasım ayı veya daha sonrası için bir gezi gündemimizden düşmüş durumdadır. Yani net bir şekilde söyleyebilirim ki, Sayın Genel Başkanımız ABD'ye gitmeyecek. Bugünden bir projeksiyon yaparsak ancak 2014 yılının Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlerinden sonrası için bir olasılık görülebilir.

Kulisleri hareketlendirmişti

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD'de bir dizi temasta bulunacağı bilgisinin medyaya yansımasının ardından siyasi kulisler hareketlenmiş ve geziye çeşitli anlamlar yüklenmişti. Ziyarette kimlerle temas kurulacağı konusu ise yanıtı en fazla aranan soruların başında yer almıştı. Son gelişmeler üzerine edinilen bilgilere göre ise 2013'ün sonuna kadar Kılıçdaroğlu'nun ajandasında hiçbir yurtdışı seyahati bulunmuyor.

 

AKŞAM

DEĞİŞTİR
 // MALİKİ
Bence hemen proğramı değiştirsin Kılıçdasroğlu
Suriye Mısır Küba iran Çin ve hatta isterse S.Arabistan a gitsin
Oralarda istemediği kadar temas edeceği organizasyon bulur. Hatta Suriye tüm partililer olarak gitsinler Sarıgül üde unutmasınlar. Orada 21 pare top atışı uçak ve tank şovları hatta kimyasal gösteri bile bulabilirler.......
14 Ekim 2013 Pazartesi 12:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler