YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu yine güldürdü
Kılıçdaroğlu, Yunanistan'da seçim kazanan SYRIZA ve Çipras için 'bizim gibi' dedi. Ancak gerçekler, CHP liderini haksız çıkardı
Kemal Kılıçdaroğlu yine güldürdü
27 Ocak 2015 / 08:42 Güncelleme: 27 Ocak 2015 / 09:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rum, Ermeni, Süryani ve Musevi Ruhani liderlerle İstanbul'daki Sait Halim Paşa Yalısı'nda bir araya geldi. Toplantı sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, Yunanistan'daki seçimlerin radikal sol parti SIRIZA'nın kazanması hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu,

"Yunanistan'daki seçimler çok güzel. Bizimle aynı dünya görüşünü paylaşan bir siyasi partinin başarı kazanması elbette ki güzel" dedi. Ancak SIRIZA'nın lideri Alexis Çipras'la Kılıçdaroğlu'nun birbiriyle hiç benzemeyen görüşlere sahip oldukları ortaya çıktı.

Syriza parti lideri olarak Filistin'i tanımıştı

Syriza'nın parti programında İsrail'le Yunanistan'ın işbirliğini bitirme planı da yer alıyor... Syriza, daha önceden Filistin'i 'kendi partileri çerçevesinde' devlet olarak tanımıştı. Syriza'nın parti programında İsrail'le Yunanistan'ın askeri işbirliğini bitirme ve Filistin'i 1967 sınırları kapsamında devlet olarak tanıma yer alıyor.

İşte Kılıçdaroğlu ve Çipras'ın söylemleri:

* Kılıçdaroğu: Yüzümüzü Batı'ya çevirdik. AB ile her konuda ortak fikir üretmeliyiz.

* Aleksis ÇİPRAS: Avrupa Birliği, Yunanistan'ın en büyük sorunudur: AB, ülkemiz için bir karanlık kuyudur.

* Kılıçdaroğlu: IMF çok önemli. Türkiye'deki seçimlerin kaderini belirleyecek kadar önemlidir.

* Aleksis ÇİPRAS: İMF'nin verdiğini iddia ettiği paralar Yunanistan'a gelmedi. Onların verdiğini söylediği parayı ödemeyeceğim. Bunu da göreceksiniz.

* Kılıçdaroğlu: Hükümet makarna kömür dağıtıyor. Halk da elindekini kaybetmemek için onlara oy veriyor.

* Aleksis ÇİPRAS: İktidar olduğumuzda fakirlerin her derdine çare olacağız. Sosyal devlet fakirlerin tüm ihtiyaçlarını bedava dağıtacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler