YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu yine çuvalladı
2012 yılında Suriye'nin Türk jetini düşürmesine, Cumhuriyet Halk Partisi "sineye çekilemez" demişti
Kemal Kılıçdaroğlu yine çuvalladı
24 Mart 2014 / 15:31 Güncelleme: 24 Mart 2014 / 15:44

TSK Suriye uçağını düşürdüğü için Türkiye'ye nota veren CHP, Suriye'nin Türk F-16'sını düşürmesi sonrası "Savaş uçağın düşürülecek, bir şey yapamayacaksın" çıkışıyla hükümeti eleştirmişti.

Suriye savaş uçaklarından biri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 4 kez ikaz edilmesine rağmen sınır ihlali gerçekleştirince Türk F-16'ları tarafından vurularak düşürüldü. Konuya ilişkin ilk tepki Cumhuriyet Halk Partisi'nden geldi.

Parti adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Suriye sınırında düşürülen uçağın vahim ve düşündürücü olduğuna işaret ederek, "Diktatörün savaş çıkarma macerası" yorumu yaptı, "Bu gözü dönmüş iktidarı ve ruh hali artık sağlıklı görünmeyen başındaki zatı uyarıyoruz." dedi.

Kılıçdaroğlu o gün savaş istiyordu

Partinin bu açıklaması gündeme oturdu. Tartışmalar tüm hızla alevlenirken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2012 yılında Suriye'nin Türk jetini düşürmesi ve ardından yaşanan süreci değerlendirmesi akıllara geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun o konuşmasında "Gözlerinin önünde savaş uçağını düşürecek ve bir şey yapamayacaksın." demişti. İşte Kılıçdaroğlu'nun 2012 yılındaki olayla ilgili yaptığı açıklama: 

"Sıçan gezer yolu kalır"

Lafı tartacaksınız nereye gider bu laf diye. Dış politika nereye gider diye düşüneceksiniz. Bizim savaş uçağımızın düşürülmesi akıldan geçmezken nasıl cesaret edilip de düşürülebiliyor. Bunu düşünmemiz lazım. Sıçan gezer yolu kalır diye bir laf var unutulmamalı. Bu meselenin şakası olmaz. Çocuklarımız ve bizim geleceğimiz tehlikeli demektir.

"Bu olay sineye çekilemez"

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti niye birilerinin taşeronu olur? Gözlerinin önünde savaş uçağını düşürecek ve bir şey yapamayacaksın. Yaptırmazlar sana bir şey. Bu olay sineye çekilemez.

Davutoğlu'ndan CHP'nin açıklamasına tepki

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kararlılığı konusunda tereddüt beyan eden ithamlar kabul edilemez, dedi ve muhalefetin ortaya attığı iddia ile ilgili bir açıklamada bulundu. İşte Davutoğlu'nun konuyla ilgili açıklaması:

"Suriye Hava Kuvvetlerine gelin bizim sınırımızı ihlal edin diye bir davetiye mi çıkarılmış? Seçimlere kısa süre kaldı bir ihlal yapın mı denilmiş? CHP'den gelen ifadeler üzüntü vericidir. Hiç kimsenin Türkiye'nin haklılığı konusunda şüpheye düşmemesi lazım. Bunun bir seçim manevrası gibi yansıtılmaya çalışılması ciddiyetsizliktir. Türkiye'yi teröre destek veren bir ülke gibi göstermeye çalışan medya organları var."

Kemoş çuvallayamaz, çünkü zaten boş bir ÇUVAL
 // Mühr-ü Süleyman
Tamam anladık, çuvallığı aşamayacaksın ezik kemal'im. Yaa, bari biraz çabala da hiç değilse Dolu Çuval olsana be kemoş !...
24 Mart 2014 Pazartesi 20:53
Kemal Kılıçdaroğlu yine çuvalladı
 // Kemal Sönmez
vaybe // depakın
gerçekten bu sözümü söylemiş helal olsun ya gerçekten ama söylediği sözü niçin uyguluyor ki onu anlayamadım ya ...Demis;Zaten bunlar anlasilis gibi degilki dün böyle derler bugünde böyle,onun icin iktidara gelemiyorlar ya...
24 Mart 2014 Pazartesi 17:08
vaybe
 // depakın
gerçekten bu sözümü söylemiş helal olsun ya gerçekten ama söylediği sözü niçin uyguluyor ki onu anlayamadım ya ...
24 Mart 2014 Pazartesi 16:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler