YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu: Soyumuz Nasreddin Hoca'ya dayanıyor
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir canlı yayında soyunun araştırıldığını ve Nasreddin Hoca'yla akraba olduğu sonucuna ulaşıldığını söyledi.
Kemal Kılıçdaroğlu: Soyumuz Nasreddin Hoca'ya dayanıyor
24 Haziran 2016 / 03:40 Güncelleme: 24 Haziran 2016 / 07:46

Kılıçdaroğlu, Haber Türk televizyonunda canlı yayınlanan "Akılda Kalan" programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Doğduğu Tunceli ve ailesi hakkında anılarını aktaran Kılıçdaroğlu, babasına nazaran annesiyle daha sıcak bir ilişkisi kurduğunu anlattı.

NASREDDİN HOCA'YLA AKRABA OLDUĞUMUZ SÖYLENİYOR

Ailenin soy kütüğü ile ilgili iki bilim insanının araştırma yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, ailelerinin Nasreddin Hoca'ya akrabalığının olduğunun da rivayet edildiğini ancak doğru olup olmadığını bilmediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, raştırma yapan bilim insanlarının da yakında bu konuyla ilgili bir kitap yayımlayacaklarını belirtti.

Adının "Adil" olduğunu belirttiği bir ikiz kardeşi bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, babasının tayini dolayısıyla orta okula Bingöl'ün Genç ilçesinde gittiğini söyledi.

Program sırasında çocukluğu, öğrenim yılları ve ailesine ilişkin görsellerin paylaşıldığı Kılıçdaroğlu, "Zor şartlarda sizi motive eden şey neydi?" sorusu üzerine, "Okumayı seviyordum, çok okurdum. İlk okuduğum roman ise ilkokul öğretmenimin verdiği İnce Memed'di" dedi.

"MALKOÇOĞLU OKURDUM"

Kılıçdaroğlu, başta Malkoçoğlu olmak üzere çizgi romanları da çok sevdiğini aktardı.

 // Ilhan
Belli o şakacı sen isen yalanci...
24 Haziran 2016 23:38
 // Hasan
Ya kemalcıgım sallayacak bişey bulamadınmı....
24 Haziran 2016 15:08
 // arif
Sayın genelbaşkanın sen kendi söylediklerine kendin inanıyormusun...
24 Haziran 2016 14:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler