YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu: O koltuktan çekileceksin
Kemal Kılıçdaroğlu: O koltuktan çekileceksin
01 Kasım 2014 11:35
Antalya'da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Bakan Faruk Çelik'i istifaya çağırdı.

Antalya'da Değerlendirme ve Seçime Hazırlık Toplantısı'nda konuşan  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir bakan çıkıp ‘maden ocağı kapatıyorum, 50 kişi araya giriyor açıyorum’ itirafında bulunursa siyasi ahlak gereği o bakan görevinden ayrılmalıdır. Cumhuriyet erdemse, faziletse o koltuktan ayrılacaksın. ‘Ben beceremedim, burada ölen işçilerin sorumluluğu bana aittir’ diyeceksin ve çekileceksin." dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Devlet akılla yönetilmiyor. Devleti akılla yönetecek kadrolara teslime edeceksiniz. Ülke yönetimi sorun üretiyor. Bir ülke akıllarla yönetilirse büyür, gelişir. Akılla yönetmenin bir başka aralığı daha vardır. Siyasi sorumluluk.

"Çalışma koşulları felaket"

Çalışma koşulları Türkiye’de felaket. Davutpaşa’ya, Zeytinburnu’na, Merter’e gitsinler görecekler. 12 saat aralıksız çalışanlar var. Yeraltında çalışanın yerüstüne çıkıp ekmek yemesini engellemesini nasıl savunacaksınız? Çağdaş Türkiye diyoruz. Hangi çağdaş, onurlu Türkiye’den bahsediyoruz? Alacaksınız insafsızca sömüreceksiniz.

"Bu ülke böyle yönetilemez"

Bir ülke böyle yönetilemez. Aklın egemen olduğu ülkeyi inşa etmeliyiz. Akılla yönetilen ülkede siyasetçiler önce insan derler. Siyaset para, kişisel hırs, makam için yapılmaz. Siyaset insan ve insanın mutluluğu için yapılır.

 

eleştiri
 // bosundeniz
kılıçtaroğlu siz bir ssk yönetemediniz devlet yönetenlere nasıl çamur atıyorsun. seni viblo gibi oturtular yanıdakiler hiç sorumluluğu olmadan size tahammül edemiyor bi düşünün....
01 Kasım 2014 Cumartesi 13:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler