YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyi düşündü mü?
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Yerel seçim sonuçlarından sonra istifa etmeyi düşündünüz mü?" sorusuna cevap verdi.
Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyi düşündü mü?
08 Mayıs 2014 / 07:08 Güncelleme: 08 Mayıs 2014 / 12:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programına konuk olarak Gazeteci Cüneyt Özdemir'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "Aldığımız oy oranı önemli küçümsenmemeli. Bir devlet aygıtı ile mücadele ediyoruz. O nedenle bakıldığında, İstanbul'da da Türkiye genelinde de aldığımız sonuçlar iyi. Daha iyi olmasını isterdik. Bu kadar şaibeli bir iktidarın, kendi beklediğinin üstünde yer alması bizde de bir hayal kırıklığı yarattı. Kendisi, referans olarak yüzde 38'i gösteriyor. Ama yüzde 43 alıyor. AKP 2 milyondan fazla oy kaybetti. Önemli bir kayıp. Beklediğinin üstünde oy aldığı için kendisini başarılı olarak gösterdi" diye konuştu.

"İstifa etmeti düşünmedim, oylarımızda düşüş olmadı"

"Yerel seçim sonuçlarından sonra istifa etmeyi düşündünüz mü?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Hayır düşünmedim. Oylarımızda bir düşüş olmadı" dedi.

 

DHA

chp de başkanlar artık..
 // alemci
kaset ve şantaj la gidecek baykal seçimlerde kaç kez buyunun ölcüsünü aldı kendi iradesi ile gidebildimi kasetle gitti bir kenara çekilip oturuyormu hayır amacı yine g.başkan olmak chp nin yapısı bu bekle gör kılıçtaroğlunun gitme senaryosu nasıl olacak yenilme ile gitmezler bunlar beyaz türk türkiyeyi bunlar kurduya sahipleri sanıyorlar inönüden bu yana kendi iradesi veya yenilgi ile giden varmı bunların bu ülkeye bir faydaları varmı yok amaçları ayrıcalıklı şövelye yöneten yiyen olmak gerisi...
08 Mayıs 2014 Perşembe 12:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler