YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu: Her kuruşun hesabını vereceğiz
Kemal Kılıçdaroğlu: Her kuruşun hesabını vereceğiz
05 Mart 2014 15:28
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkede herkesin karnının doyduğu siyaseti egemen kılacağız. Alınan her kuruş verginin hesabını vereceğiz. Ben bunu yapacağım, bu millet bunu görecek” dedi.

Ankara’dan özel bir uçakla Trabzon’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, buradan helikopterle Rize’ye gitti. Rize Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarına vurgu yaparak “Bugün itiraf etmiş kriptolu telefonum dinleniyor’ diye” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, isteyenin istediği partiye oy vermesini isteyerek şöyle konuştu:

“Ben demokrasiye inanan birisiyim. Siyasete atıldığım gün bütün mal varlığımı açıkladım. Rize’den diğer siyasilere sesleniyorum ‘siz de alın teri ile kazandıysanız siz de açıklayın, korkmayın.’ Alın teri ile kazanılan mal varlığı neden açıklanmıyor. Ben Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren vatandaşlarla hükümeti ayırıyorum. Oy veren vatandaş onlara ‘yolsuzluğu, yoksulluğu ve yasakları önleyeceğiz’ dedikleri için oy verdi. Üçünü de önlediler mi? Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren saygıdeğer vatandaşlara sesleniyorum; vatan evlatlarına mı oy vereceksiniz bakan evlatlarına mı oy vereceksiniz."

Bütün iyi niyetiyle seslendiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Ülkede temiz ve güzel bir siyaseti egemen kılacağız. Ülkede herkesin karnının doyduğu siyaseti egemen kılacağız. Alınan her kuruş verginin hesabını vereceğiz. Ben bunu yapacağım, bu millet bunu görecek” dedi. Rize Belediye Başkan adayı Mine Orhon için de oy isteyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özellikle Rizeli kadınlardan ricam ona sahip çıkın. Onu belediye başkanlığı koltuğuna oturtun. Göreceksiniz sadece Rize değil bütün Türkiye bunu görecek. Rize’ye kadın eli değerse çok güzel bir eserin ortaya çıkacağına inanıyorum. Rize’yi Karadeniz’in incisi haline getirecek.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Güzel bir Türkiye, barış içinde yaşayan bir Türkiye, herkesin mutlu olduğu bir Türkiye, her evde huzurun barışın olduğu bir Türkiye, işsizliğin olmadığı yoksulun olmadığı bir Türkiye istiyoruz. Sadece Rize değil Türkiye’de huzur içinde değil. Hiç endişe etmeyin güzel bir Türkiye’yi güzel bir ülkeyi elbirliğiyle kuracak inşa edeceğiz.”

İki kişi yaralandı

Öte yandan, alana gelen yaklaşık bin kişi mitingi protesto etti. Zaman zaman protestocular ile partililer arasında gerginlik yaşanırken, miting sonrasında olaylar çıktı. Polis iki grubu ayırmakta güçlük çekerken, olaylarda iki kişi yaralandı.

 

İHA

misafirSE
 // zavali
senin adin bil yazmak istemiyor insan kandiran daha önce neyaptin heri kes gördü belediye de neler yabti ortada acama metoraya bindinmi binde bir resim cektir gezetelerde yayinla ama samanyoluna gezetesine verme onlarda senin gibi 2002 bankalari kimler bosati utanmadan gine konusuyorsun CHP VE MHP AYININ ???...*...
05 Mart 2014 Çarşamba 18:11
15:48
 // KURUŞÇU KEMAL
Sen kuruşu muruşu boşver de, İş Bankası hasılatları ne durumda ondan haber ver. Diktatör'ün bankası olmazsa, o banka kimin bankası. Atatürk diktatör olmadığına göre; İş Bankası'nın, halkın olması gerekmez mi? Bir partinin bankası olursa, kapitalizmin uşağı, sermayenin yalayıcısı, gücün kulu olmaz mı?...
05 Mart 2014 15:48
:))
 // hasan yalsızuçanlar
Kılıçtaroğlu sayın genel müdür sen önce konuşmasını öğren ayakta durmasını öğren hesabı öğren sonra gel hesap sor hesap ver......
05 Mart 2014 Çarşamba 15:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler