YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Derviş'ten CHP'lileri kızdıracak açıklama
CHP'nin iktidara gelmesi halinde, ekonominin başına getireceğini duyurduğu Kemal Derviş, Ahmet Hakan'ın programına konuk oldu.
Kemal Derviş'ten CHP'lileri kızdıracak açıklama
26 Mayıs 2015 / 03:54 Güncelleme: 26 Mayıs 2015 / 15:00

Derviş programda, CHP'yle ilgili çarpıcı bir tespitte bulundu. Partinin "istemezükçü" zihniyetine işaret eden Derviş, Üçüncü Havalimanı özelinden yola çıkarak "Bizim geçmişimizde biraz var. Yani CHP'de var bu. Köprü olmasın, şu olmasın, bu olmasın..." dedi.

Derviş CHP'nin projesine şüphe ile yaklaşıyor

CHP'nin "Merkez Türkiye" projesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Derviş, "mantığını doğru buluyorum ama uygulama iyi olmazsa yürümez" diyerek projeyle ilgili temkinli bir yorum yaptı.
Üçüncü havalimanına karşı çıkan CHP'nin geçtiğimiz hafta açıkladığı "Merkez Türkiye" projesinin de üçüncü havalimanıyla direkt ilgili olduğunun altını çizen Derviş, "CHP'nin bu konuda düşündüğünden emin değilim açıkçası" dedi.
Kemal Derviş şunları söyledi:

"Üçüncü havalimanı kesinlikle gerekli THY ile gurur duyuyorum"

Üçüncü havalimanı kesinlikle gerekli İstanbul'a. Çok mesafe alındı. Ben THY ile gurur duyuyorum. Dünyanın en iyi havayollarından bir tanesi. Biniyorum bazen Amerika'dan veya Londra'dan, Hindistan'a gitmek isteyen THY'ye alıyor, İstanbul'a geliyor, oradan da Hindistan'a veya Afrika'ya gitmek isteyen Afrika'ya gidiyor.

"CHP'de bu var, köprü olmasın, şu olmasın, bu olmasın..."

Bu coğrafyadan yararlanmak çok önemli. Aklı başında hiç kimse üçüncü havalimanı için "olmasın" demiyor tabi ki. Ama işte bizim geçmişimizde biraz var. CHP'de var bu. Yani, "köprü olmasın, şu olmasın, bu olmasın..." şeklinde. Bu bitti artık.

"Şu anda ekonomik kriz yok olmayacak ta..."

Kemal Derviş, Türkiye ekonomisiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Ekonomik kriz konusunda paralel yapının, CHP'nin ve diğer muhalefet partilerinin iddia ettiğinin aksi bir açıklama yapan Derviş, "ekonomik kriz yok ve olmayacak" dedi.

Derviş, Ahmet Hakan'ın "Şu anda kriz yaşıyor mu Türkiye?" sorusuna "2001 zamanınna benzeyen bir kriz yok ve olmayacak da. Biraz şimdi riske giriyorum. Belki bazı CHP'li dostlarım 'Nasıl olmayacak Kemal Bey?' diyecekler ama önümüzde finansal kriz görmüyorum" ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler