YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Bey’in ‘vatansever’ kuşları kim?
Kemaş Kılıçdaroğlu’nun ‘MİT içinde bir gurubun, kimle konuştuklarını biliyoruz' sözleri derin kuşkuya yol açtı. Daha önce de Almanya merkezli olmak üzere bir çok ‘gizli kayıt’ açıklayan Kılıçdaroğlu’na istihbari bilgilerin nasıl geldiği merak ediliyor.
Kemal Bey’in ‘vatansever’ kuşları kim?
13 Mart 2015 / 09:15 Güncelleme: 13 Mart 2015 / 09:16

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programında MİT içinde bir grubun iktidara çalıştığını öne sürerek, “Aralarında ne konuşma yaptıklarını, kimlerle konuştuklarını da yine biz biliyoruz” demesi, ‘Kılıçdaroğlu’nun özel bir dinleme örgütü mü var?’ Sorusunu akla getirdi. Kılıçdaroğlu ve bazı CHP’liler için ODATV davası sanığı eski MİT yöneticisi Kaşif Kozinoğlu’nun yazdığı iddia edilen bir mektupta Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat Alman İstihbarat Teşkilatı (BND) ile görüştüğü ileri sürülmüştü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “MİT’in içinde bir grup var. Doğrudan doğruya iktidara hizmet ediyorlar. Bunların isimlerini de biliyoruz. Biraz daha yaparlarsa isimlerini açıklayacağız. Biz bunu MİT’tir dedikten sonra aralarında ne konuşma yaptıklarını, kimlerle konuştuklarını da yine biz biliyoruz” demişti.

Kozinoğlu’nun mektupları

Programa katılan Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdulkadir Selvi’nin “Siz de MİT’i mi dinliyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu’nun verdiği, “Bu ülkenin vatanseverleri var” cevabı dikkat çekmişti. Kılıçdaroğlu’nun istihbarat ekibinden söz etmesi kafaları karıştırdı. Başta fuatavni_f rumuzlu Emre Uslu yazışmalarının deşifre ettiği Paralel Örgüt olmak üzere, geçmişte CHP’nin uluslar arası bazı kurum ve örgütlerle ilişkisi olduğu sıkça gündeme gelmişti.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri bu iddiaları bir kez daha gündeme getirdi. Cezaevinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Kozinoğlu’nun el yazısıyla hazırladığı mektuplarında CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili önemli iddialarda bulunmuştu. Kozinoğlu, Deniz Feneri davasının, Alman İstihbaratı’nın AK Parti’yi zor durumda bırakmak için uydurduğu bir dava olduğunu yazdı.

Kozinoğlu’nun mektubunda, o dönem CHP milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat Alman İstihbarat Teşkilatı ile (BND) görüştüğü ve BND’nin Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığını desteklediği ifade edildi. Son açıklamaları, CHP liderinin CIA’ya çalışan Paralel Örgütün yanı sıra Alman istihbaratı tarafından da yönlendirildiğini kanıtlar nitelikte. 

 

STAR

Frankfurt gezisi
 // kemal teoman
Gizli bir Frankfurt gezisi vardı. ...
13 Mart 2015 Cuma 20:54
uysal kedilikten aslanlığa..
 // atiker
yönelen türkiyenin düşmanları boş dururmu 90 senedir bizi istedikleri gibi yönettiler en kritik kurumlarımıza ajan ve onların kültür inanç ve hayat tarzını benimsemiş ama takiye yaparak bizden görünüp onlara hizmet eden siyasetci asker tüccar vb gibi bir sürü hain türkiye şuan batılı müttefik görünen ama en azılı düşmanlarından kurtulma mücadelesi veriyor inşallah başaracak yada eskiye kediliğe geri dönecek şuan batılı dostları ile kol kola olan k.k ve diğerleri son kozlarını oynuyorlar zor süre...
13 Mart 2015 Cuma 10:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler