YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK, HDK mı olacak?
Bir süredir dillerde dolaşan bu iddia bugün grup toplantısı çıkışında BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'a soruldu. Kışanak iddiayı yalanladı, suöu da medyaya attı, Bir yerlerde tezgahlanan senaryonun medya eliyle hayata geçirilmeye çalışıldığını söyledi...
KCK, HDK mı olacak?
06 Mart 2012 / 18:03 Güncelleme: 06 Mart 2012 / 18:04

BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, "Halkların Demokratik Kongresini terörize etmek kimin fikriyse iyi bir fikir değil. Bunlar Türkiye'ye zarar veriyor." dedi.

Kışanak, grup toplantısı çıkışında basın mensuplarının "KCK'nın ismini değiştirerek HDK olacağı" yönündeki haberlerle ilgili sorusunu yanıtladı.

Bir yerlerde tezgahlanan senaryonun medya eliyle hayata geçirilmeye çalışıldığını ileri süren Kışanak, 28 Şubat'ın bu kadar sorgulandığı bir süreçte medyanın da kendisini sorgulaması gerektiğini söyledi.

'Halkların Demokratik Kongresi'nin gizli saklı bir oluşum olarak gösterilmesinin gazetecilik mesleğine hakaret olduğunu ileri süren Kışanak şunları söyledi:

"HDK çalışmaları 4 yıldır devam eden demokratik bir sol ortam mücadele hattı oluşturma çabasıdır. 900 delege ile Ankara göbeğinde kongresini toplayıp kendi çalışma ilkelerini belirleyen bir platform var ortada. Bu kadar açık seçik. Demokratik mücadele sonucu kurulan Halkların Demokratik Kongresini terörize etmek kimin fikriyse iyi bir fikir değil. Bunlar Türkiye'ye zarar veriyor.

Bu ülkede demokratik muhalefetin nefes alma borularını tıkamaya çalışırsanız, demokratik muhalefeti kriminalize etmeye çalışırsanız, cezaevine tıkmaya çalışırsanız başka şeylerin yolunu açarsınız. Bu kadar tezgah, bu kadar yalan, bu kadar gerçeklerden uzak haberi sayfasına koymayı bir gazete nasıl kendine yedirir inanamıyorum. Bu haberi yapanları özür dilemeye geri çekmeye mesleklerine saygı göstermeye çağırıyorum." (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler