YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kavurma AK Parti'de kriz çıkardı!
Kavurma AK Parti'de kriz çıkardı!
01 Mayıs 2014 11:30
Yalova'da AKP'li belediyenin 74 bin kişiye yemek verdiğine ilişkin faturalar, Başkan adayının değiştirilme ihtimalini gündeme getirdi.

Gazeteport'un haberine göre; Yalova'da yerel seçimler öncesi AKP'li belediyenin 74 bin kişiye yemek verdiğine ilişkin faturaların ortaya çıkması Belediye Başkan adayı Yakup Koçal'ın değiştirilme ihtimalini gündeme getirdi. AK Parti yönetimi 1 Haziran'da yenilecek seçim için adayın değiştirilmesi konusunu tartışıyor.

Yalova'da seçimi CHP'li Vefa Salman kazanmış, daha sonra yapılan itiraz üzerine YSK seçimi iptal etmişti. Koltuğuna oturan CHP'li başkan Salman'a yemek şirketlerinden fatura gelince de skandal ortaya çıkmıştı. Faturalara göre AKP döneminde ve yerel seçimlerden üç ay öncesine kadar Yalova Belediyesi, 52 bin 660 kişiye yemek, 16 bin 900 kişiye kahvaltı, 3 bin 100 kişiye kokteyl, 1975 kişiye de protokol yemeği verdi. Bu faturalar ödenmeyince CHP'nin devraldığı belediyeye haciz geldi.

CHP'li başkan Salman, 972 bin liralık ve 74 bin 700 porsiyon pilav üstü kavurma, kahvaltı ve kokteyl faturasının incelenmesi için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istedi. Yemek verildiği iddia edilen mekanların bu derece büyük kalabalıkları almayacağı da belirtildi. Ayrıca davetiye, not defteri, çanta, takvim, şemsiye, kitap gibi hediyeler için de belediyeye 163 bin liralık faturalar çıkarıldı. Yeni başkanın itiraz ettiği faturalardaki miktar toplamda 1 milyon 300 bin lira oldu. AKP'li belediye döneminde 8 binek aracın kiralanması karşılığı yıllık 453 bin lira ödeme yapıldığı da anlaşıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler