YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kasketle hakçılık olmuyor'
Bakan Akdağ: Kasket takmakla halkçılık olmaz
'Kasketle hakçılık olmuyor'
29 Mayıs 2010 / 17:32 Güncelleme: 29 Mayıs 2010 / 17:32

Gaziantep'te bulunan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ana Muhalefet, Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Halkçılık başına kasket takmayla olmaz. Eğer Halkçılık yapacaksa değişmiş bir Genel Başkan olarak, eğer partisini de değiştirmeye de kararı varsa, derhal tam gün yasasına karşı yapılan itirazı Anayasa Mahkemesinden geri çekmelidir ve halktan da özür dilemelidir" dedi. 
 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey'i ziyareti sırasında basın mensuplarına bir açıklama yapan Bakan Akdağ, Ana Muhalefet Partisi'nin halka götürülmeye çalışılan hizmetlerin önünde durduğunu ifade etti. 
 

Bakan Recep Akdağ, "Ana Muhalefet Partisi, adında Halkçılık olmasına, Halkçılık lafının yer almasına, kendi ilkeleri içerisinde Halkçılık ilkesinin bulunmasına ve en son Genel Başkan değişiminden sonra da Halkçılık ilkesini ön plana çıkarıyor iddiasına rağmen bu hususta halka götürmeye çalıştığımız hizmetlerin başından beri karşı durmuştur" diye konuştu.  
 

"Gaziantep'ten Sayın Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum" diyen Akdağ, "Halkçılık başına kasket takmayla olmaz. Eğer Halkçılık yapacaksa değişmiş bir Genel Başkan olarak, eğer partisini de değiştirmeye de kararı varsa, derhal tam gün yasasına karşı yapılan itirazı Anayasa Mahkemesinden geri çekmelidir ve halktan da özür dilemelidir. Ayrıca daha önce hastanelerin birleştirilmesiyle ilgili kanunda olduğu gibi, onu da mahkemeye götürdükleri için halktan özür dilemelidir. Belki o zaman gerçekten bir değişim yaşanıyor mu diye tartışmaya değer. Aksi takdirde tekrar ifade ediyorum. Kasket takmakla Halkçılık olmuyor" ifadelerini kullandı. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler