YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Karşı karşıya geldiğimizde onu balon gibi patlatacağım"
"Karşı karşıya geldiğimizde onu balon gibi patlatacağım"
"Karşı karşıya geldiğimizde onu balon gibi patlatacağım"
03 Aralık 2008 / 15:34 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, ''Türkiye'de maalesef bir takım kişiler kahramanlığa soyunuyor. Kılıçdaroğlu şu gördüğünüz balon gibi. Kaçıyor... İnşallah karşı karşıya geldiğimizde elimdeki balon gibi patlacağım onu'' dedi.


Gökçek, Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen engellilere simit camekanı dağıtım töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bir gazetecinin CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile ne zaman canlı yayında karşı karşıya geleceğini sorması üzerine, Gökçek, şunları söyledi:


''Türkiye'de maalesef bir takım kişiler kahramanlığa soyunuyor. Özellikle de medya bunlara ciddi anlamda önem veriyor, abartıyor da abartıyor. Kişilerde iftara etmeyi marifet saymaya başlıyor. Kılıçdaroğlu son derece çirkin iddialarda bulunuyor. Yolsuzluk yapmak şerefsizliktir. Ama insanlara iftira atmak da şerefsizliktir. O gün kimin şerefsiz olduğu ortaya çıkacak.


CHP'li arkadaşlarım var. Dün akşam onlarla sohbet ediyorduk. Olay ortaya çıktı çıkalı geceleri Kılıçdaroğlu'nun uykuları kaçıyormuş. Elbette kaçar uykusu. Bu sefer ekranda yakaladım mı bırakmam onu. Kaçıyor ama. Cenazesi varmış, Allah rahmet eylesin. Ama Cuma günü ekranlara gelebilirdi, kaçıyor. 'Bayram sonrası' diyor.''


Gökçek, daha sonra etkinlik için asılmış beyaz balonlardan birini eline alarak ''Bence Kılıçdaroğlu şu gördüğünüz balon gibi. Kaçıyor'' dedi. Ceketinin yakasındaki rozeti çıkaran Gökçek, rozetin iğnesi ile balonu patlatarak, sözlerini ''İnşallah karşı karşıya geldiğimizde elimdeki balon gibi patlacağım onu'' diye sürdürdü.


Bir başka gazetecinin CHP'nin Çankaya Belediye Başkan aday adayı Yaşar Çatak'a atfen bir gazetede yer alan, ''Yerel seçimin ardından Murat Karayalçın ile birlikte başkanlık binasının pistine helikopterle inecekleri'' açıklamasına dikkat çekmesi üzerine Gökçek, ''Ben kendilerini dolmuşa bindirir, gönderirim'' karşılığını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler