YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kardeşlik ruhu için büyük gayret
Kardeşlik ruhu için büyük gayret
25 Şubat 2013 12:23
Malatya Valiliği'ni ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'de kardeşlik ruhunun pekiştirilmesi için gayret içerisinde olduklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ''Bu ülkede yaşayan 75 milyon insanın kardeşlik ruhunun daha da pekiştirilmesi, aidiyet duygusunun daha da artırılması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının öne çıkarılması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kimliği altında büyük millet olmanın şuuruna erişme noktasında gayretlerimiz var'' dedi.

Bayraktar, beraberinde AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz ve Cemal Akın ile Malatya Valiliği'ni ziyaret etti.

Burada bakanlıklarının faaliyet alanlarıyla ilgili yaptıkları çalışmaları anlatan Bayraktar, Malatya'nın tarihi vizyonuna yakışır bir görünüme sahip olabilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bayraktar, bir gazetecinin Türkiye'nin içinde bulunduğu barış sürecine ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine, Hükümet olarak Türkiye'nin birliğini, dirliğini sağlamlaştırmayı, ülkenin kalkınmasının önündeki engelleri söküp atmayı hedeflediklerini belirtti. Bayraktar, ''Türkiye'de az da olsa birtakım kafa karışıklıkları ve sanki yonga koparılacakmış gibi bir istifham var. Böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını, bu ülkede yaşayan 75 milyon insanın kardeşlik ruhunun daha da pekiştirilmesi, aidiyet duygusunun daha da artırılması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının öne çıkarılması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kimliği altında büyük millet olmanın şuuruna erişme noktasında gayretlerimiz var'' diye konuştu.

Gayretlerinin artarak devam edeceğini vurgulayan Bakan Bayraktar, dünyanın demokratikleştiğini, sosyalleştiğini, Türkiye'nin, dünyanın en güçlü 10 ekonomisine sahip olan ülkeler arasında yer alma hedefinin bulunduğunu hatırlatarak, ''Bilinçli bir şekilde, kararlı bir şekilde bayrağımızı daha yukarıya çıkarmak için, birliğimizi daha çok artırmak için kararlı bir şekilde çalışıyoruz, gayret ediyoruz'' dedi.

Vali Vasip Şahin, ziyaret sonunda Valilik özel defterini imzalayan Bakan Bayraktar'a kayısı hediye etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler